×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Złe nawyki częstą przyczyną zgonów

Naukowcy ostrzegają, że największym wrogiem człowieka jest on sam. Chodzi oczywiście o niewłaściwy styl życia, który powoduje przedwczesną śmierć. Zarówno w Polsce jak i w skali całego świata przyczyny zgonów z powodu złych nawyków są takie same.

Zbyt wysokie ciśnienie krwi, nadmiar soli, palenie papierosów, alkohol oraz nadwaga, otyłość i zbyt wysoki poziom cukru we krwi to najczęstsze przyczyny zgonów, na które ludzie sami siebie narażają. Lekarze uspokajają, że wystarczy nie palić, nie tyć i uprawiać sport.

Regularny sport może odmłodzić nawet o 25 lat a zmienić życie można nawet po czterdziestce. Coraz więcej seniorów, którzy już będąc dojrzałymi ludźmi, zmieniło swoje życie, dziś wciąż regularnie trenują i stają na podium zawodów sportowych. Instruktorzy fitness potwierdzają, że dorośli ludzie coraz chętniej zmieniają swoje życie i tym samym czynią je dłuższym i szczęśliwszym.

Zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia może znacząco podnieść jego jakość i długość. Może warto zatem zastanowić się czy dalej chcemy skracać swoje życie na własne życzenie.

Źródło: polskieradio.pl 


Podziel się: