×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Przybędzie specjalistów z zakresu geriatrii

W 10 polskich miastach odbędą się bezpłatne szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi przeznaczone dla lekarzy POZ, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych i terapeutów środowiskowych. Zajęcia mające podnieść kompetencje pracowników służby zdrowia w tym zakresie odbędą się dzięki współfinansowaniu z Unii Europejskiej.

Zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny geriatrii w Polsce już teraz jest ogromne i będzie rosnąć wraz z nieuchronnym starzeniem się społeczeństwa. Dziś w naszym kraju pracuje około 300 lekarzy geriatrów, przy czym ich dostępność różni się w zależności od województwa.

Bezpłatne szkolenia będą się odbywać w weekendy od 30 stycznia do 24 maja 2015 r. Dla lekarzy POZ przewidziano 21 godzin zajęć teoretyczno-praktycznych realizowanych w ciągu jednego, trzydniowego zjazdu, natomiast pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie oraz terapeuci będą uczestniczyć w dwóch zjazdach i w sumie 40 godzinach zajęć. Kursy będą prowadzone przez specjalistów w dziedzinie geriatrii i obejmą między innymi naukę prawidłowej terapii, opieki ambulatoryjnej i właściwej komunikacji z pacjentem.

Zgodnie z założeniami, w szkoleniach w ramach projektu „Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej” ma wziąć udział 2 tys. lekarzy i tyle samo pielęgniarek POZ, tysiąc fizjoterapeutów oraz po 200 opiekunów medycznych oraz terapeutów środowiskowych. Kursy pogłębiające wiedzę teoretyczną i praktyczną odbędą się w Bydgoszczy, Kaliszu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Pabianicach, Warszawie i we Wrocławiu.

Źródło: PAP


Podziel się: