×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Wypadają Ci włosy ? – Czas na zmianę diety

Osoby, które borykają się z problemem wypadania włosów powinny wprowadzić do codziennej diety przede wszystkim białko czyli aminokwasy odpowiedzialne za budowę skóry głowy. Niedobór tych związków przyspiesza proces starzenia się włosów, co w konsekwencji powoduje ich przedwczesne wypadanie.

Do listy produktów obowiązkowych warto dołączyć mięso, ryby (Uwaga! Ze względu na zawartość metali ciężkich, hormonów i sztucznych konserwantów nie każdy rodzaj mięsa i ryb jest wskazany. Należy unikać telapii i pangi, a także mięs, których pochodzenia nie jesteśmy pewni) i nabiał, a także bogate w białko rośliny strączkowe, komosę ryżową czy amarantus.

Dieta powinna wzmocnić nasz układ odpornościowy, w tym celu warto sięgnąć po produkty charakteryzujące się wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które niwelują negatywne skutki działania wolnych rodników.  Do takich produktów należą: papryka, pomidory, bób, szpinak, melon, wiśnie, czereśnie, jagody, śliwki i morele.

Diata, która ma za zadanie wzmocnić nasze włosy stanowczo wyklucza wszelką żywność wysoko przetworzoną taką jak: chipsy, fast  foody czy słodycze. Zawiera ona substancje konserwujące, substancje spulchniające i sztuczne barwniki, które wypłukują z organizmu cenne minerały i przyczyniają się do odkładania toksyn.


Podziel się: