Produkt w kategoriach

Diclac Lipogel, 1% (10 mg/g), żel, 100 g

Diclac Lipogel, 1% (10 mg/g), żel, 100 g

17.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Żel przeciwzapalny i przeciwbólowy

Skład

1g żelu zawiera 10mg diklofenaku sodowego oraz RRR-slfa_tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-aktylodekanol, lecytynę, amonowy wodorotlenek 10% disodu edetynian, olejek zapachowy, alkohol izopropylowy, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Nakładać cienką warstwę żelu na powierzchnię skóry 3 lub 4 razy na dobę i delikatnie wcierać

Działanie

Produkt zawiera jako substancję czynną diklofenak sodowy- niesteroidowy lek przeciwzapalny i przeciwbólowy.

Wskazania

Stosuje się w leczeniu miejscowym:

  • stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn takich jak: skręcenia, stłuczenia, przeciażenia.
  • bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa
  • stanów zapalnych tkanek miękkich
  • ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów

Przeciwwskazania

Dzieci poniżej 12 roku życia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Diclac Lipogel - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Leczenie miejscowe: stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn (takich jak skręcenia, stłuczenia, przeciążenia), bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej - "łokieć tenisisty"), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę preparatu 3-4 razy dziennie na bolące miejsca, delikatnie wcierając.   Uwaga! Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować na zmiany zapalne skóry, otwarte rany oraz błony śluzowe. Unikać kontaktu z oczami.Nie stosować pod opatrunki, które nie przepuszczają powietrza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić miejscowe odczyny skórne, takie jak: świąd, zaczerwienienie, wysypka, uczucie pieczenia, obrzęk oraz pęcherzyki, grudki, łuszczenie i suchość skóry.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W czasie dwóch pierwszych trymestrów ciąży lek Diclac Lipogel można stosować tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach po konsultacji z lekarzem. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus