Preparaty na potencję dla seniorów

46 produktów info
Podsumowanie
46 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Preparaty na potencję

Preparaty na potencję dla seniorów

Chociaż seks seniorów jest często postrzegany jako temat tabu, w rzeczywistości aktywność erotyczna wcale nie musi wygasać po osiągnięciu określonego, dojrzałego wieku. Także w jesieni życia można czerpać przyjemność z bliskości fizycznej z ukochaną osobą. Wiążą się z tym jednak rozmaite wyzwania – upływający czas wpływa na stan zdrowia oraz na zdolność fizjologiczną do prowadzenia życia erotycznego. Seniorzy nie muszą jednak rezygnować z takich doświadczeń. Dlatego wielu z nich sięga po różnego rodzaju preparaty na potencję dla seniorów.

Tabletki na potencję dla seniorów – co zawierają?

Preparaty na potencję dla seniorów są przeznaczone przede wszystkim dla mężczyzn. To dlatego, że jedną z kluczowych barier uniemożliwiających odbycie stosunku są zaburzenia erekcji. Istnieją środki na receptę, których składniki wspomagają prawidłową potencję seniorów.

Największą grupę produktów stanowią leki OTC zawierające syldenafil (sildenafil). Ta substancja jest zaliczana do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Jej działanie pozwala mężczyźnie uzyskać i utrzymać wzwód w sytuacji pobudzenia erotycznego.

Należy podkreślić, że sildenafil nie jest afrodyzjakiem. Oznacza to, że jego działanie wymaga osiągnięcia przez seniora stanu podniecenia seksualnego – inaczej osiągnięcie erekcji nie będzie możliwe.

Tabletki na potencję dla seniorów bez recepty najczęściej zawierają 25 g lub 50 g tej substancji aktywnej.

Poza lekami na potencję seniorów dostępne są również suplementy diety zawierające składniki wspierające witalność, wydolność i możliwości seksualne mężczyzn. W ich formułach znajdują się np.:

  • L-cytrulina,
  • L-arginina,
  • ekstrakt z buzdyganka naziemnego,
  • ekstrakt z korzenia żeń-szenia,
  • ekstrakt z różeńca górskiego,
  • ekstrakt z guarany,
  • ekstrakt z cytryńca chińskiego standaryzowany na dużą ilość schizandryn.

Jakie są postaci preparatów na potencję dla seniorów?

Najczęściej występującymi produktami są tabletki na potencję dla seniorów. Można jednak znaleźć zarówno tabletki powlekane, do połykania, jak i te przeznaczone do rozgryzania i żucia.

Różnica między nimi polega na sposobie zażycia. Przykładowo, środki na potencję seniora przeznaczone do rozgryzania i żucia nie wymagają popijania wodą, przez co łatwiej jest zachować dyskrecję przy ich przyjmowaniu.

Suplementy diety ze składnikami wspierającymi potencję seniorów przyjmują postać tabletek, kapsułek, a także „shotów witaminowych”, czyli napojów.

Należy przy tym pamiętać, że stosowanie leków wspierających życie erotyczne seniorów to nie wszystko, co można zrobić, aby zadbać o zachowanie potencji. Istotnym czynnikiem, który wpływa na zachowanie funkcji seksualnych, jest również prowadzenie zdrowego trybu życia. Warto zatem zadbać m.in.  o optymalną porcję ruchu, utrzymanie szczupłej sylwetki ciała, a także unikanie palenia papierosów.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij