×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 100 g
Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 100 g
17.99 zł

Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 100 g

Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 100 g
17.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Diclac LipoGel to lek w postaci żelu do wcierania w skórę, który zawiera diklofeanak. Substancja ta należy do niesteroidowych leków przeciw zapalnych i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe a także przeciwbólowe. Podłoże Diclac LipoGel ułatwia wchłanianie żelu i uczucie chłodzenia. Diclac LipoGel stosuje się przy urazach (skręcenie, stłuczenie), bólu mięśni i stawów. Lek jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: RRR-α-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie na skórę, miejscowo.

Zwykle stosowane dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: należy trzy lub cztery razy na dobę delikatnie wcierać odpowiednią ilość żelu. Ilość żelu należy dostosować do wielkości miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g żelu (co odpowiada wielkością od owocu wiśni do orzecha włoskiego) są wystarczające do leczenia obszaru skóry powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu należy umyć ręce chyba że to właśnie one są miejscem leczonym.

Nie należy stosować leku dłużej niż:

 • u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat: 14 dni,
 • u osób powyżej 18 lat: 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Diclac LipoGel zawiera diklofenak (sodowy), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące skórę. Diclac LipoGel ma strukturę liposomalną, ułatwiającą wchłanianie leku przez skórę.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania Diclac LipoGel są:

u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat:

 • pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
 • bóle pleców,
 • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

u dorosłych (w wieku powyżej 18 lat):

 • ograniczone i łagodne postacie choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Diclac LipoGel:

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek w przeszłości reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub innych leków stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni,
 • u pacjentek w trzecim trymestrze ciąży,
 • u dzieci poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala:

Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):

 • wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka (pęcherzowe zapalenie skóry).  

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób): 

 • obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła,
 • nagłe trudności w oddychaniu i uczucie ucisku w klatce piersiowej ze świszczącym oddechem lub kaszlem (astma).

Inne działania niepożądane:

Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób):

 • wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

 • reakcje nadwrażliwości, wysypka z ropnymi pęcherzami,
 • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i powstawaniem pęcherzy.

W przypadku wystąpienia wysypki należy przerwać stosowanie leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Żel można stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę.

Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry i przez długi czas, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.

Diclac LipoGel nie wolno stosować w jamie ustnej.
Należy unikać kontaktu żelu z oczami.

Miejsce zastosowania Diclac LipoGel można przykryć bandażem, ale nie należy stosować bandaży nieprzepuszczających powietrza (tzw. opatrunków okluzyjnych).

Należy zachować ostrożność podczas opalania się na słońcu lub w solarium, gdyż podczas stosowania Diclac LipoGel skóra może być bardziej wrażliwa na działanie światła.

 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciqży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Diclac LipoGel nie wolno stosować w trzech ostatnich miesiącach ciąży, gdyż może on wywierać szkodliwy wpływ na płód lub powodować trudności podczas porodu. 
W pierwszych sześciu miesiącach ciąży (pierwszy i drugi trymestr) lek można stosować tylko na zalecenie lekarza.
 
Nie zaleca się stosowania Diclac LipoGel w okresie karmienia piersią. Jeśli jednak lekarz zaleci jego stosowanie w tym czasie, leku nie należy nakładać na piersi, stosować długotrwale ani na duże powierzchnie skóry.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji

Diclac Lipogel - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania do stosowania:

Leczenie miejscowe: stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn (takich jak skręcenia, stłuczenia, przeciążenia), bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej - "łokieć tenisisty"), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę preparatu 3-4 razy dziennie na bolące miejsca, delikatnie wcierając.   Uwaga! Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować na zmiany zapalne skóry, otwarte rany oraz błony śluzowe. Unikać kontaktu z oczami.Nie stosować pod opatrunki, które nie przepuszczają powietrza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W czasie dwóch pierwszych trymestrów ciąży lek Diclac Lipogel można stosować tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach po konsultacji z lekarzem. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić miejscowe odczyny skórne, takie jak: świąd, zaczerwienienie, wysypka, uczucie pieczenia, obrzęk oraz pęcherzyki, grudki, łuszczenie i suchość skóry.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Diclac Lipogel - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania do stosowania:

Leczenie miejscowe: stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn (takich jak skręcenia, stłuczenia, przeciążenia), bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej - "łokieć tenisisty"), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę preparatu 3-4 razy dziennie na bolące miejsca, delikatnie wcierając.   Uwaga! Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować na zmiany zapalne skóry, otwarte rany oraz błony śluzowe. Unikać kontaktu z oczami.Nie stosować pod opatrunki, które nie przepuszczają powietrza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W czasie dwóch pierwszych trymestrów ciąży lek Diclac Lipogel można stosować tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach po konsultacji z lekarzem. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić miejscowe odczyny skórne, takie jak: świąd, zaczerwienienie, wysypka, uczucie pieczenia, obrzęk oraz pęcherzyki, grudki, łuszczenie i suchość skóry.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Opis

Diclac LipoGel to lek w postaci żelu do wcierania w skórę, który zawiera diklofeanak. Substancja ta należy do niesteroidowych leków przeciw zapalnych i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe a także przeciwbólowe. Podłoże Diclac LipoGel ułatwia wchłanianie żelu i uczucie chłodzenia. Diclac LipoGel stosuje się przy urazach (skręcenie, stłuczenie), bólu mięśni i stawów. Lek jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: RRR-α-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie na skórę, miejscowo.

Zwykle stosowane dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: należy trzy lub cztery razy na dobę delikatnie wcierać odpowiednią ilość żelu. Ilość żelu należy dostosować do wielkości miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g żelu (co odpowiada wielkością od owocu wiśni do orzecha włoskiego) są wystarczające do leczenia obszaru skóry powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu należy umyć ręce chyba że to właśnie one są miejscem leczonym.

Nie należy stosować leku dłużej niż:

 • u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat: 14 dni,
 • u osób powyżej 18 lat: 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Diclac LipoGel zawiera diklofenak (sodowy), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące skórę. Diclac LipoGel ma strukturę liposomalną, ułatwiającą wchłanianie leku przez skórę.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania Diclac LipoGel są:

u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat:

 • pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
 • bóle pleców,
 • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

u dorosłych (w wieku powyżej 18 lat):

 • ograniczone i łagodne postacie choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Diclac LipoGel:

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek w przeszłości reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub innych leków stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni,
 • u pacjentek w trzecim trymestrze ciąży,
 • u dzieci poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala:

Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):

 • wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka (pęcherzowe zapalenie skóry).  

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób): 

 • obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła,
 • nagłe trudności w oddychaniu i uczucie ucisku w klatce piersiowej ze świszczącym oddechem lub kaszlem (astma).

Inne działania niepożądane:

Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób):

 • wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

 • reakcje nadwrażliwości, wysypka z ropnymi pęcherzami,
 • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i powstawaniem pęcherzy.

W przypadku wystąpienia wysypki należy przerwać stosowanie leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Żel można stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę.

Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry i przez długi czas, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.

Diclac LipoGel nie wolno stosować w jamie ustnej.
Należy unikać kontaktu żelu z oczami.

Miejsce zastosowania Diclac LipoGel można przykryć bandażem, ale nie należy stosować bandaży nieprzepuszczających powietrza (tzw. opatrunków okluzyjnych).

Należy zachować ostrożność podczas opalania się na słońcu lub w solarium, gdyż podczas stosowania Diclac LipoGel skóra może być bardziej wrażliwa na działanie światła.

 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciqży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Diclac LipoGel nie wolno stosować w trzech ostatnich miesiącach ciąży, gdyż może on wywierać szkodliwy wpływ na płód lub powodować trudności podczas porodu. 
W pierwszych sześciu miesiącach ciąży (pierwszy i drugi trymestr) lek można stosować tylko na zalecenie lekarza.
 
Nie zaleca się stosowania Diclac LipoGel w okresie karmienia piersią. Jeśli jednak lekarz zaleci jego stosowanie w tym czasie, leku nie należy nakładać na piersi, stosować długotrwale ani na duże powierzchnie skóry.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji