Altacet, 10 mg/g, żel na urazy i stłuczenia w tubie, 75 g

octowinian glinu, żel, stłuczenie, obrzęk, oparzenie

14,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Koi ból
i schładza

Wygodna
forma żelu

Dla dorosłych
i dzieci

Każdy z nas doznał w swoim życiu kontuzji podczas aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, gra w piłkę, bieganie, a nawet chodzenie na szpilkach lub chwila nieuwagi mogą skończyć się urazem, silnym stłuczeniem lub zwichnięciem stawu. Takie kontuzje prowadzą do uszkodzenia tkanek miękkich lub stawów. Aby przeciwdziałać ich objawom i ukoić ból zastosuj żel Altacet.

Altacet od firmy Sandoz to żel przeciwbólowy na stłuczenia i siniaki. To również idealny środek na oparzenia I stopnia. Doskonale sprawdzi się w każdej domowej apteczce. Żel Altacet stosuje się miejscowo na skórę.

 

Szybko się wchłania i koi podrażnione miejsca. 1 g żelu zawiera 10 mg substancji czynnej – octanowinianu glinu oraz substancję pomocniczą – mentol. Octanowinian glinu działa ściągająco, zmniejsza obrzęk tkanek oraz powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego. Mentol działa miejscowo chłodząco dzięki czemu zmniejsza ból i błyskawicznie przynosi ukojenie podrażnionej skórze.

Żel Altacet może być stosowany przez całą rodzinę – zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Jest on przydatnym produktem nie tylko w domowej apteczce, ale również w każdej wakacyjnej kosmetyczce.

ALTACET Żel. Sprawdzony specjalista od urazów!

Potrójne działanie

Łagodzi ból
i zmniejsza
stan zapalny

Działa ściągająco
i zmniejsza obrzęk

Działa miejscowo
chłodząco

Poznaj inne produkty Alta

 

Na rany cięte

Na otarcia

Na oparzenia

Na odmrożenia

 

Na stłuczenia

Na obrzęki stawowe i pourazowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zaraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny

Lek S.A.
Podlipie 16
95-010 Stryków

Producent

LEK SA STRYKOW

Opis

Altacet to lek na skórę, przeznaczony do stosowania na stłuczenia i obrzęki stawowe, pourazowe oraz zwichnięcia i oparzenia pierwszego stopnia. Ten żel łagodzący ból działa ściągająco i przeciwobrzękowo, a dodatek mentolu powoduje delikatne uczucie chłodzenia. Altacet ma postać żelu i jest dostępny bez recepty.

Skład

Substancją czynną leku jest octanowinian glinu (Aluminii acetotartras).

1 g żelu zawiera 10 mg octowinianu glinu.

Substancje pomocnicze: etanol 96%, lewomentol, metylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Altacet żel przeciwobrzękowy na stłuczenia i zwichnięcia należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, stosować jak opisano poniżej.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat: Altacet żel na ból, urazy i kontuzje należy stosować miejscowo, na skórę, 3 lub 4 razy na dobę. Ten żel na obrzęki należy aplikować na czystą, suchą skórę w bolących miejscach. Altacet najlepiej nakładać w kilkugodzinnych odstępach w postaci okładów.

Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.

Nie należy stosować leku w opatrunku okluzyjnym lub owijać okładów folią. Można stosować wyłącznie okłady wysychające.

Działanie

Żel Altacet zawiera octanowinian glinu i po zastosowaniu na skórę działa ściągająco oraz przeciwobrzękowo, łagodząc ból. Można go stosować np. na ból stawów, na stłuczenia i obrzęki, różne urazy, kontuzje i zbicia. Dodatek mentolu wywołuje efekt chłodzący.

Wskazania

Altacet żel łagodzi ból i wykazuje działanie przeciwobrzękowe. Żel stosuje się miejscowo na skórę: na stłuczenia; na obrzęki stawowe i pourazowe; na obrzęki spowodowane oparzeniami 1 stopnia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Altacet:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną tego leku - octanowinian glinu lub którykolwiek z pozostałych jego składników; doustnie; w przypadku rozległych ran; na uszkodzoną skórę oraz miejsca na skórze z widocznym wypryskiem; na zakażoną skórę; długotrwale; u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Działania niepożądane

Altacet żel jest lekiem i, podobnie jak wiele innych produktów leczniczych (takich jak maści na urazy, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe), może powodować skutki uboczne, które nie wystąpią u każdego.

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (rumień, świąd, pieczenie), które zwykle ustępują po zaprzestaniu stosowania leku. W razie stosowania żelu na duże powierzchnie skóry, stosowania długotrwałego lub zbyt częstego, Altacet żel może powodować macerację skóry, a u osób nadwrażliwych odczyny rumieniowe, grudkowe i ziarninowe. Nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia objawów hiperaluminemii i hipofosfatemii w przypadku długotrwałego stosowania w ciężkiej niewydolności nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania tego żelu na stłuczenia i urazy należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. W razie przedostania się żelu Altacet do oczu lub na błony śluzowe, należy go usunąć obficie spłukując wodą.

Zawarta w tym leku substancja pomocnicza – parahydroksybenzoesan metylu może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Żelu na stłuczenia i obrzęki nie stosować jeśli zauważy się zmianę jego wyglądu zewnętrznego lub zapachu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować (w tym również o lekach przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych, przeciwbólowych, maściach na stłuczenia i innych lekach wydawanych bez recepty). 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego żelu przeciwbólowego na stłuczenia i urazy.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Żelu Altacet na stłuczenia, zbicia i obrzęki nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij