Voltaren Acti Forte, 25 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

diklofenak, tabletka, ból, reumatyzm, gorączka, stan zapalny,

19,39 zł
Cena za szt.: 0,97 zł
Sprawdź warianty
10 szt.
14,99 zł
1,50 zł / szt.
20 szt.
19,39 zł
0,97 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty VOLTAREN

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań

Producent

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Opis

Voltaren Acti Forte to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w formie tabletek powlekanych. Substancją czynną leku jest diklofenak potasu, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Voltaren Acti Forte stosuje się w bólu mięśni, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, zębów czy bólach menstruacyjnych. Lek można także podawać w objawach grypy lub przeziębienia, gdyż wykazuje on również działanie przeciwgorączkowe.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak potasowy (Diclofenacum kalicum).
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg diklofenaku potasowego.

Substancje pomocnicze: Rdzeń: wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, magnezu stearynian. Otoczka: sacharoza, talk, powidon, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed Red 16158 Anstead: żelaza tlenek (E 172), dwutlenek tytanu (E 171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, przed jedzeniem i popijając całą tabletkę szklanką wody. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 5 dni w przypadku bólu lub 3 dni w przypadku gorączki.

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 1 dawka leku to 1 tabletka, jeśli jest taka potrzeba kolejną tabletkę można przyjmować co 4 do 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki.

Działanie

Voltaren Acti Forte łagodzi objawy stanu zapalnego takie jak ból i obrzęk poprzez blokowanie syntezy cząsteczek (prostaglandyn) odpowiedzialnych za stan zapalny, ból i gorączkę.  Voltaren Acti Forte nie wpływa na przyczyny stanu zapalnego i gorączki.

Wskazania

Voltaren Acti Forte stosuje się w bólu mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnego miesiączkowania.  Lek można podawać również w leczeniu objawów grypy i przeziębienia (bóle, gorączka), bólu gardła.  

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Voltaren Acti Forte:

 • jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
 • jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, zapalenia lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy (substancja stosowana także w celu zahamowania krzepnięcia krwi);
 • jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę serca i (lub) chorobę naczyń mózgowych np. po przebyciu zawału serca, udaru, mini-udaru (przejściowego niedokrwienia mózgu) lub zatoru naczyń krwionośnych serca, lub mózgu, albo zabiegu udrożnienia, lub pomostowania zamkniętych naczyń;
 • jeśli u pacjenta występują lub występowały zaburzenia krążenia (choroba naczyń obwodowych);
 • występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy;
 • występuje krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca (objawy wskazujące na krwawienia w przewodzie pokarmowym);
 • występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby;
 • u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Voltaren Acti Forte może powodować działania niepożądane, chociaż me u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): ból brzucha, ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia, ból głowy, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry.

Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 osób stosujących lek): senność.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie, zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, kołatanie serca, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji.

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce należy zaprzestać stosowania leku Voltaren Acti Forte i poinformować lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed przyjęciem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę, gdy pacjent pali tytoń oraz jeśli choruje na: cukrzycę, dusznicę bolesną, zakrzepy, nadciśnienie tętnicze, zwiększone stężenie cholesterolu lub zwiększone stężenie triglicerydów.

Stosowanie leków typu Voltaren Acti Forte może powodować większe ryzyko ataku serca czy udaru. Ryzyko to rośnie podczas długotrwałego przyjmowania dużych ilości leku. Tabletki Voltaren mogą maskować symptomy zakażenia, dlatego należy poinformować lekarz o stosowaniu leku.

Lek zawiera sacharozę, więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywanie:

 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 30º C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Voltaren Acti Forte może wchodzić w interakcje z:

 • litem czy innymi lekami przeciwdepresyjnymi,
 • digoksyną,
 • metotreksatem,
 • inhibotorami konwertazy angiotensyny, lekami beat-adrenolitycznymi,
 • lekami przeciwcukrzycowymi (wyjątek to insulina),
 • lekami moczopędnymi,
 • lekami przeciwzakrzepowymi,
 • innymi lekami o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, np. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy,
 • kortykosteroidami,
 • cyklosporyną i takrolimusem,
 • trimetoprimem,
 • chinolonami przeciwbakteryjnymi, worykonazol,
 • fenytoiną,
 • kolestipolem, cholestyraminą.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Voltaren Acti Forte powinno się przyjmować przed jedzeniem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
W przypadku ciąży lub przypuszczenia o zajściu w ciążę, należy poinformować lekarza i nie stosować leku Volteren Acti Forte. Szczególnie istotne jest, aby nie stosować leku Voltaren Acti Forte podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub utrudnienia porodu.  

Karmienie piersią:
W czasie karmienia piersią nie należy stosować leku Voltaren Acti Forte.

Wpływ na płodność

Lek, tak jak inne przeciwzapalne, może utrudniać zajście w ciążę, ale działanie to mija po odstawieniu produktu leczniczego. Należy poinformować lekarza o stosowaniu leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Zazwyczaj Voltaren Acti Forte nie wywiera wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych I obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po zastosowaniu leku Voltaren Acti Forte u niektórych osób mogą wystąpić zaburzenia widzenia, lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy kierować pojazdami lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Każdego roku 17 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Bólem. W tym roku na konferencji zorganizowanej z tej okazji Polskie Towarzystwo Badania Bólu zaprezentowało rekomendacje mające na celu poprawę jakości życia osób zmagających się z tą dolegliwością. Jak obecnie wygląda w Polsce leczenie bólu przewlekłego?

 • Terapie reumatologiczne są jednymi z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. Odchodzi się od leczenia wyłącznie objawowego, jak chociażby stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Naukowcy już jakiś czas temu udowodnili, że schorzenia reumatyczne mają podłoże immunologiczne (autoimmunologiczne), co sprawiło, że wysiłki badawcze zostały skierowane na rozwój terapii wpływających na układ odporności człowieka, który w tym wypadku atakuje swój własny organizm.

 • Ból kręgosłupa lędźwiowego, określany przez pacjentów także jako ból krzyża, ból korzonków lub ból na dole pleców, jest głównym wskazaniem do wykonania RTG tego obszaru. Aby wykonać prześwietlenie lędźwi, konieczne jest posiadanie skierowania lekarskiego, które można uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu lub ortopedy czy neurologa. Jak wygląda przygotowanie do rentgenu kręgosłupa lędźwiowego, czy kobieta w ciąży może mieć wykonane RTG tego obszaru i ile kosztuje to prześwietlenie wykonane prywatnie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij