Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 100 g

diklofenak, żel, ból, stan zapalny, zwichnięcie

24.99 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Dostawa

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

O produkcie

Opis

Żel Voltaren Emulgel 1% to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który zawiera diklofenak, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLZP). Dodatkowo lek wykazuje działanie chłodzące i kojące, dzięki wodno-alkoholowemu podłożu.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) w postaci soli dietyloamoniowej diklofenaku. 
100 g leku zawiera 1 g diklofenaku sodowego w postaci 1,16 g soli dietyloamoniowej diklofenaku. 

Substancje pomocnicze: dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45- zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Voltaren Emulgel 1% należy stosować miejscowo na skórę. Podczas aplikacji żelu należy go delikatnie wcierać. Ilość stosowanego żelu należy dostosowywać do wielkości chorobowo zmienionego miejsca. 2 do 4 g żelu wystarcza na leczenie 400–800 cm2. Po użyciu leku należy umyć ręce, chyba, że to one są miejscem leczonym. 

Zwykle stosowane dawkowanie to wcieranie żelu 3 lub 4 razy na dobę w chorobowo zmienione obszary.
W przypadku urazów mięśni czy stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia) oraz zapalenia ścięgien u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat leczenie nie powinno trwać dłużej niż 14 . W bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów zwykle lek stosuje się nie dłużej niż 21 dni u osób dorosłych, chyba, że lekarz zaleci inaczej. 

Działanie

Voltaren Emulgel 1% zawiera diklofenak z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Dodatkowo, lek posiada wodno-alkoholowe podłoże i wykazuje efekt kojący oraz chłodzący.  

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania żelu Voltaren Emulgel 1% jest miejscowe leczenie:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:  

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), 
  • bólu pleców, 
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.  

Dorośli (powyżej 18 lat):

  • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania Voltaren Emulgel 1% jest uczulenie na diklofenak lub glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników. Leku nie stosować u osób, u których kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni. Żelu nie mogą stosować pacjentki w trzecim trymestrze ciąży oraz młodzież w wieku poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Voltaren Emulgel 1% może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  

Często występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bandażowanie, często stosowane przy pewnego rodzaju urazach, może być jednocześnie stosowane z leczeniem żelem, ale nie można używać bandaży nieprzepuszczających powietrza.n

Lek można stosować tylko na nieuszkodzoną skórę, jeśli po użyciu żelu pojawi się wysypka to należy zaprzestać jego używania. Żelu nie należy stosować na duże powierzchnie skóry, ani przez dłuższy czas niż zaleca się.

Lek zawiera glikol propylenowy i benzoesan benzylu, które u niektórych osób mogą powodować podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.  

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Podczas pierwszych pierwszych 6 miesięcy ciąży Voltaren Emulgel 1% można stosować na polecenie lekarza. W ostatnich trzech miesiącach ciąży nie wolno stosować żelu Voltaren Emulgel 1%.

Karmienie piersią:
Podczas karmienia piersią Voltaren Emulgel 1% może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14 roku życia.

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ból nadgarstka to przypadłość, która może pojawiać się u ludzi w każdym wieku. Względnie duża ruchomość, lokalizacja przebiegu nerwów oraz ścięgien sprawia, że bolący nadgarstek może często upośledzać pracę dystalnej części kończyny górnej. Co oznacza ból nadgarstka i kciuka czy ból nadgarstka i łokcia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

  • Ból kręgosłupa piersiowego to dolegliwości, które mogą być zlokalizowane zarówno z przodu – w okolicach klatki piersiowej, jak i z tyłu – między łopatkami. Częściej ból kręgosłupa piersiowego dotyka dzieci, wynika to z czynników, na które są narażone, jak noszenie ciężkiego tornistra. U dorosłych ból kręgosłupa w odcinku piersiowym może być wywołany zmianami przeciążeniowymi, zwyrodnieniowymi czy urazami. Ból kręgosłupa piersiowego może również towarzyszyć innym schorzeniom, takim jak choroby żołądka, serca czy płuc.

  • Przykurcz Dupuytrena, inaczej przykurcz rozcięgna dłoniowego, to schorzenie polegające na bliznowaceniu rozcięgna dłoniowego z przykurczeniem zgięciowym palców. Przyczyny choroby Dupuytrena nie są do końca poznane, najczęściej wskazuje się na czynniki genetyczne oraz urazy i przeciążenia tkanek miękkich. Przykurcz Dupuytrena prowadzi do ograniczenia możliwości wyprostu palca oraz ograniczenia ruchomości całej ręki i tym samym niemożności wykonywania podstawowych, codziennych czynności. Jak leczy się przykurcz Dupuytrena?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij