Leki na zapalenie ucha – krople i spraye uśmierzające ból

18 produktów info
Podsumowanie
18 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Zapalenie ucha

Stany zapalne zewnętrznego przewodu słuchowego często towarzyszą infekcjom górnych dróg oddechowych. Mogą się pojawić również np. w efekcie pozostania wody w kanale słuchowym, przez nadmierne nagromadzenie woskowiny czy suchość skóry. Doświadczają ich zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Zapaleniu ucha towarzyszy dokuczliwy ból. Wiele osób sięga wówczas po leki na zapalenie ucha bez recepty. Dostępne są też wyroby medyczne na ból ucha, których składniki pomagają przy tej dolegliwości.

Co na bolące ucho?

Środki dostępne na ból ucha różnią się zarówno typem rejestracji oraz właściwościami, jak i formą aplikacji. Wszystkie są jednak podawane zewnętrznie – bezpośrednio do kanału słuchowego.

Leki na ból ucha

Bez recepty są dostępne leki na zapalenie ucha w postaci kropli. Można wśród nich znaleźć środki na ból ucha dla dorosłych, jak i dla dzieci. W składzie preparatów pojawiają się np.:

  • salicylan choliny – ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne;
  • klotrymazol – stosowany przy grzybiczych infekcjach ucha zewnętrznego i środkowego.

W formule preparatów często znajduje się też glicerol. Jego zadaniem jest zmiękczenie woskowiny w uchu i ułatwienie usunięcia jej nadmiaru.

Wyroby medyczne na ból ucha

Wyroby medyczne na ból ucha zawierają substancje, które wspierają pozbycie się przykrych dolegliwości towarzyszących zapaleniu ucha i pokrewnym problemom z przewodem słuchowym. W formule takich preparatów znajdują się najczęściej oleje roślinne, olejki (np. geraniowy) i glicerol. To składniki, które wspomagają:

  • rozpuszczanie korka z woskowiny i odprowadzanie jej nadmiaru,
  • tworzenie w przewodzie słuchowym powłoki ochronnej;
  • utrzymanie prawidłowego nawilżenia kanału słuchowego;
  • hamowanie rozwoju bakterii i grzybów w przewodzie słuchowym.

Dlatego te spraye i krople na ból ucha są stosowane nie tylko przez osoby z zapaleniem przewodu słuchowego, ale także profilaktycznie. Mogą ich używać np. osoby często korzystające z basenu, nurkujące czy narażone na przeciągi.

Krople czy spray na ból ucha?

Preparaty na ból ucha są dostępne w formie tradycyjnych kropli oraz sprayu. Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na łatwości aplikacji.

  • krople na zapalenie ucha może być trudno zaaplikować samodzielnie. Wówczas warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, która precyzyjnie wkropi preparat.
  • spray na ból ucha zapewnia wygodniejszą aplikację – ma dłuższą końcówkę, którą można wsunąć do przewodu słuchowego. Jedno naciśnięcie przycisku pozwala odmierzyć zalecaną ilość środka. Dlatego łatwiej go stosować samodzielnie.

Aby dobrać odpowiedni preparat do swoich potrzeb zdrowotnych oraz dolegliwości, zapoznaj się z ulotkami dostępnych leków na zapalenie ucha i wyrobów medycznych z tej kategorii.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij