Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

33 produkty info
Podsumowanie
33 produkty info

Promieniowanie UV może mieć bardzo szkodliwy wpływ na wzrok. Chodzi nie tylko o tymczasowe podrażnienie, pieczenie czy nadwrażliwość na światło, które są efektem krótkotrwałej ekspozycji, ale także nieodwracalne, długotrwałe uszkodzenia – np. prowadzące do zaćmy czy zwyrodnienia plamki żółtej.

Dlatego tak ważne jest stosowanie okularów przeciwsłonecznych, które zapewniają oczom odpowiednią ochronę przed słońcem. Przy ich doborze należy zwrócić uwagę nie na design, ale przede wszystkim na szkła i zastosowane w nich zabezpieczenia. Dlatego okulary w aptece są wyposażone w filtry wysokiej klasy, chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem dla dzieci i dorosłych: co oznaczają oznaczenia?

Gdy potrzebne są okulary przeciwsłoneczne męskie, damskie czy dziecięce, warto dokładnie zwrócić uwagę na oznaczenia, jakie się na nich znajdują. Należy oczekiwać, że znajdą się tam symbole:
•    CE – potwierdzające zgodność wyrobu z europejskimi standardami jakości,
•    UV400 – to oznaczenie filtra zastosowanego w soczewkach okularowych, który chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego do długości 400 nm, a więc zarówno przed promieniami UV-C, UV-B, jak i najgroźniejszymi, czyli UV-A.

Po symbolu CE powinna się też pojawić liczba określająca wskaźnik ochrony przeciwodblaskowej, w skali od 0 do 4. Optymalne zabezpieczenie zapewniają okulary przeciwsłoneczne z filtrem klasy 3. Akcesoria wyposażone w szkła kl. 4 są rekomendowane wyłącznie w wysokie góry i na lodowce.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jak dobrać odpowiednie?

Dobierając dziecięce okulary przeciwsłoneczne należy zwrócić uwagę na grupę wiekową, dla której są przeznaczone. Dzięki temu model będzie dobrze dopasowany do twarzy dziecka.

Przykładowo:

  • okulary Chicco są dostępne w kilku przedziałach wiekowych: te dla dzieci do 12. m.ż. mają miękką i elastyczną oprawę, a powyżej 24. m.ż. –  w  elastyczne zauszniki,
  • okulary Visioptica by Visiomed France są dostępne m.in. w przedziałach wiekowych 0-12 miesięcy, 1-2 lata czy 4-8 lat.

Pod względem designu można dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – co daje filtr polaryzacyjny?

Filtr polaryzacyjny zastosowany w okularach przeciwsłonecznych odbija poziome promienie światła w efekcie czego niweluje poświatę oraz odblaski, a zatem eliminuje większość zniekształceń obrazu i zapobiega wrażeniu rażenia oczu przez światło. Dlatego po okulary słoneczne z polaryzacją warto sięgać na co dzień – zawsze, gdy pojawia się oślepiające światło wywołujące dyskomfort. Szczególnie przydają się podczas prowadzenia samochodu, uprawiania sportów wodnych czy jazdy na nartach. To sytuacje, w których nawet najmniejsze zakłócenia widzenia mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – czy można je kupić w aptece?

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, czyli wyposażone w soczewki korygujące określone wady wzroku, są wykonywane dla każdego pacjenta indywidualnie. To konieczne, ponieważ parametry szkieł muszą być zgodne z zaleceniami lekarza okulisty lub optometrysty. Dlatego jeśli potrzebna jest korekcja krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu, okulary przeciwsłoneczne powinny być zamawiane w salonie optycznym. W aptece można dobrać produkt bez korekcji, z odpowiednimi filtrami chroniącymi wzrok.

Okulary medyczne ochronne

Zapewniają ochronne personelowi medycznemu podczas wykonywania procedur medycznych. Stosowanie ich sprawia, że zmniejsza się ryzyko kontaktu lekarza lub pielęgniarki w płynami ustrojowymi pacjenta – śliną, krwią i innymi. Google medyczne wykorzystywane są niema w każdym gabinecie stomatologicznym i laryngologicznym. Były i są szeroko stosowane jako okulary przeciwwirusowe. Ich zabudowany kształt sprawia, że chronią narząd wzroku.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij