Tabletki i inne preparaty na ból głowy

175 produktów info
Podsumowanie
175 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Ból głowy

Leki na ból głowy na DOZ.pl

Ból głowy zdarza się wielu osobom. Często towarzyszy on infekcjom wirusowym czy bakteryjnym, ale może być też wynikiem innych problemów zdrowotnych. Ból głowy może wynikać ze zmęczenia czy niewłaściwych nawyków. Niezależnie od przyczyny bólu głowy można zastosować odpowiednie preparaty, by doraźnie złagodzić tę nieprzyjemność dolegliwość. W asortymencie DOZ.pl znajdują się leki na ból głowy pod postacią:

  •     tabletek powlekanych, musujących, drażowanych lub dojelitowych,
  •     kapsułek miękkich lub twardych,
  •     zawiesin doustnych,
  •     granulatów do rozpuszczenia,
  •     proszków do sporządzenia roztworu.

Jaką formę leku na ból głowy wybrać? Jest to zależne od preferencji danej osoby, jednakże szczególną ostrożność trzeba zachować w przypadku dzieci.

Bez względu na wybraną formę leków na ból głowy ogromne znaczenie ma stosowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta.

Substancje czynne w preparatach na ból głowy

Substancje czynne w tabletkach czy proszkach na ból głowy są odpowiedzialne za łagodzenie uciążliwych objawów. Wybór odpowiedniego preparatu zależy od tego, jak na dane substancje reaguje organizm, a także jak duże jest nasilenie bólu. Dostępne na DOZ.pl produkty na ból głowy mogą zawierać następujące substancje: paracetamol, ibuprofen, naproksen czy kwas acetylosalicylowy, ketoprofen czy metamizol.

Wszystkie wymienione substancje mają działanie przeciwbólowe. Niektóre z nich pozwalają jednocześnie na łagodzenie innych dolegliwości, które często towarzyszą bólowi głowy. Mowa tu m.in. o stanach zapalnych, bólach mięśni, katarze, kaszlu czy innych problemach.

W skład oferty DOZ.pl wchodzą m.in. silne tabletki na ból głowy, które zawierają większe stężenie substancji czynnej, ale także środki, które będą pomocne przy łagodnych i umiarkowanych bólach głowy.

Jak pozbyć się bólu głowy u dzieci?

Ból głowy występuje nie tylko u dorosłych, lecz także u dzieci. W przypadku najmłodszych konieczne jest zastosowanie preparatów, które zawierają mniejsze stężenie substancji czynnych. Zazwyczaj występują one w formie zawiesiny doustnej, którą wystarczy podać z wykorzystaniem specjalnej strzykawki. Takie preparaty na ból głowy dla dzieci często mają także owocowy smak,. Większość z nich można stosować także u niemowląt.

Leki na ból głowy dla dzieci występują również w formie granulatu lub proszku do rozpuszczenia w wodzie. Są one stworzone z myślą o nieco starszych użytkownikach, którzy samodzielnie mogą wypić taki roztwór. Często produkty te występują w wersji smakowej, w tym np. truskawkowo-waniliowej.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij