Hula hop dla dorosłych

1 produkt info
Podsumowanie
1 produkt info

Hula hop z wypustkami

Zachowanie kondycji i sprawności fizycznej nie musi wymagać długich godzin spędzonych na siłowni. Jest to możliwe również w znacznie przyjemniejszy, zbliżony do zabawy sposób. Hula hop (lub hula hoop) to znana zabawka dla dzieci, ale również przydatny sprzęt treningowy wykorzystywany w celach modelujących, wzmacniających i wysmuklających sylwetkę. Trening z kołem można zaliczyć również do ćwiczeń aerobowych, pomagających poprawiać wydolność organizmu. W ofercie DOZ.pl znajdziesz hula hoop przystosowane do wykorzystania przez dorosłych w celach treningowych.

Jak wybrać hula hop?

Hula hop to przyrząd o bardzo prostej konstrukcji. Ma formę obręczy wykonanej najczęściej z tworzywa sztucznego. W zależności jednak od średnicy i wagi trening z wykorzystaniem hula hop zmienia swój poziom trudności. Obręcz może być też uzupełniona o dodatkowe elementy pozwalające zwiększać jego efektywność.

Klasyczne hula hop

Klasyczne lub tradycyjne hula hop to po prostu gładka obręcz z tworzywa pozbawiona dodatkowych elementów czy obciążenia. Jest niedrogie, używane przede wszystkim przez osoby początkujące i dzieci. Dzięki niewielkiej wadze ułatwia opanowanie niełatwej techniki prawidłowego kręcenia kołem. Może być używane wokół talii, bioder, pośladków, nóg i ramion, wspomagając wzmocnienie i wysmuklenie tych partii ciała.

Hula hop z wypustkami (masażerem)

Hula hop z wypustkami masującymi to sprzęt przeznaczony dla osób poważnie myślących o treningu z jego wykorzystaniem. Jego powierzchnia od wewnętrznej strony jest profilowana, co sprawia, że podczas ćwiczeń ciało jest masowane. Zastosowanie wypustek ma ułatwiać rozbijanie tkanki tłuszczowej oraz zmuszać mięśnie do bardziej wytężonej pracy. Dlatego ten rodzaj hula hop zwykle pozwala szybciej zauważyć efekty treningu. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które mają już wypracowaną poprawną technikę użytkowania. Zazwyczaj ma także ściśle określoną wagę – im większa, tym bardziej intensywny jest trening.

Hula hop z wypustkami magnetycznymi

Ciekawą odmiana hula hop jest również model wyposażony w tzw. magnetyczne koła. Mają one wypustki (kulki) masujące zawierające magnesy. Ich zastosowanie ma pomagać w zwiększeniu przepływu krwi oraz ułatwić rozbijanie tkanki tłuszczowej. Hula hop magnetyczne wybierane są przez osoby oczekujące wyraźnych rezultatów treningowych i mające wypracowaną technikę kręcenia. Pozwalają przeprowadzić trening wzmacniający i wysmuklający z elementami cardio.

Hula hop składane

Tradycyjne hula hop nie należy do przyrządów łatwych w transporcie, ponieważ stanowi obręcz o średnicy ok. 1 m. Dla osób, które chcą zabierać swój sprzęt w podróż lub ćwiczyć z nim w różnych miejscach przeznaczone są modele składane. Składane hula hop może mieć różną budowę, rozmiar i wagę. Jest zbudowane z kilku elementów, a specjalny system mocowania umożliwia jego szybkie złożenie i rozłożenie. Dzięki temu może być z łatwością schowane na przykład do torby treningowej.

Hula hop treningowe – jak dobrać rozmiar i wagę?

Treningowe hula hop wystepują w zróżnicowanych rozmiarach i wadze. Duże i lekkie obręcze najłatwiej utrzymać w ruchu, dlatego są przeznaczone dla osób początkujących. Cięższe hula hoop to natomiast intensywniejszy, bardziej wymagający trening wzmacniający. Z kolei mniejsza średnica zmusza do szybszych ruchów, pomagając w zwiększaniu wydolności organizmu.

Rozmiar hula hop należy dobrać do wzrostu i tuszy. W pierwszej kolejności należy zmierzyć (stojąc) odległość od podłogi do kolców biodrowych. Będzie to idealna średnica obręczy dla szczupłej osoby (w razie potrzeby należy zaokrąglić uzyskany wynik w górę). Jeśli ćwiczenia chce rozpocząć osoba o dużych obwodach talii i bioder, powinno się dodać do tego wyniku 5 lub 10 cm. Wraz z poprawą techniki i kondycji można wybierać mniejsze i cięższe modele. 

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij