Leki na migrenę

64 produkty info
Podsumowanie
64 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Migrena

Leki na migrenę                   

Migrena jest jedną z najbardziej uciążliwych postaci bólu głowy. Jest on silny, pulsujący i narasta nawet przy najmniejszej próbie ruchu. Do tego towarzyszą mu inne przykre objawy – np. światłowstręt, mdłości czy zawroty głowy. W takiej sytuacji wiele osób sięga po lek na migrenę bez recepty. Dostępne są preparaty, których substancje czynne pomagają zniwelować lub pozbyć się symptomów utrudniających normalne funkcjonowanie.

Co na migrenę? Leki

Stosowane na migrenę tabletki to leki, które mogą zawierać różnorodne substancje. Mogą to być:

  • jednoskładnikowe tabletki na migrenę z jednym składnikiem należącym do grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Najczęściej są to ibuprofen (zwłaszcza przy bólu o mniejszym nasileniu) lub kwas acetylosalicylowy, a także kwas tolfenamowy (przy ostrych napadach migreny);
  • lek na migrenę z metamizolem – to pochodna pirazolonu, która jest stosowana przy bólach o dużym nasileniu;
  • złożone tabletki na ból głowy migrenowy – zazwyczaj w ich składzie znajdują się paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy i/lub etenzamid (czyli leki przeciwbólowe z dwóch różnych grup, które można ze sobą łączyć) oraz kofeina, która stanowi łagodny środek pobudzający i zwiększa działanie substancji przeciwbólowych.

Ten drugi wariant jest stosowany najczęściej, gdy potrzebny jest silny lek na migrenę bez recepty. Może być także wykorzystany, gdy pacjentowi doskwiera migrena z aurą (czyli zespołem dodatkowych objawów, np. zawrotów głowy, drętwienia kończyn czy zaburzenia widzenia).

Lek na migrenę bez recepty – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając środki na migrenę bez recepty, warto zwrócić uwagę zarówno na skład preparatu – w tym na dawki poszczególnych leków w jednej tabletce, jak i na postać jego podania.

Warto wiedzieć, że:

  • lek na migrenę w kapsułkach może mieć krótszy czas wchłaniania, w efekcie czego jego działanie będzie można odczuć dość szybko;
  • tabletki na migrenę mogą uwalniać substancje czynne nieco wolniej, przez co ich działanie może się utrzymać przez dłuższy czas; na tę kwestię mają jednak wpływ indywidualne uwarunkowania organizmu.

Przy stosowaniu leków na migrenę bez recepty należy bezwzględnie trzymać się zalecanych dawek. Nie można ich przekraczać.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij