Ketonal Active, 50 mg, kapsułki twarde, 20 szt.

ketoprofen, kapsułki, ból, gorączka, stan zapalny, zapalenie

15.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Bóle
kostno-stawowe

Bóle
głowy

Bóle
mięśniowe

Bóle
pourazowe

Ostre bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle stawów, mięśni lub zębów? Każdy z nas od czasu do czasu doświadcza bólu. Aby nie przeszkadzał nam on w normalnym funkcjonowaniu, sięgnij po Ketonal Active i walcz z bólem.

Ketonal to lek znany i ceniony, od lat przepisywany przez lekarzy.** Ketonal Active kapsułki o działaniu przeciwbólowym dla dorosłych dostępny jest bez recepty.

Kapsułki Ketonal Active polecane są osobom doraźnie potrzebującym leku przeciwbólowego w leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia. Ketonal Active może być stosowany w przypadku bólów kostno-stawowych, bólu głowy, bólu mięśni, zębów, bólów menstruacyjnych oraz bólów pourazowych.

Jedna kapsułka zawiera 50 mg substancji czynnej – ketoprofenu. Ketoprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego.*** Zalecana dawka przeciwbólowa to jedna kapsułka.

Ponad 70% Polaków, którzy użyli Ketonal Active chociaż raz uważa, że to lek działający silniej niż inne leki przeciwbólowe.** Ponad połowa badanych uważa również Ketonal Active za sprawdzony lek, któremu można zaufać.**

Ketonal Active. Siła bez recepty!*

POZNAJ INNE PRODUKTY  

​​

*Sprzedaż wartościowa na poziomie SKU grudzień 2019 - luty 2020, IQVIA Pharmascope klasa 02A1
**Na podstawie badania TNS Kantar – postrzeganie marki Ketonal wrzesień 2019;
http://www.ketonalactive.pl/Informacje-o-leku/

***ChPL Ketonal Active

Ketonal Active, 50 mg, kapsułki twarde/ Ketonal Sprint, 25 mg/50 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce. Skład: Ketonal Active: 1 kapsułka zawiera 50 mg ketoprofenu oraz 186,10 mg laktozy jednowodnej. Ketonal Sprint: 1 saszetka zawiera 25 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (40 mg)/1 saszetka zawiera 50 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (80 mg). Wskazania: Ketonal Active: Krótkotrwałe, objawowe leczenie lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, np. bóle mięśniowe, kostno-stawowe, ból głowy. Ketonal Sprint: Lek jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat w krótkotrwałym objawowym leczeniu ostrego bólu o lekkim lub umiarkowanym nasileniu, tj.: ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną, kwas acetylosalicylowy (ASA) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym występujące w przeszłości reakcje nadwrażliwości, tj. skurcz oskrzeli, napad astmy, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka lub inne reakcje alergiczne wywołane przez ketoprofen, ASA lub inne NLPZ. U takich pacjentów notowano ciężkie, rzadko zakończone zgonem przypadki reakcji anafilaktycznych. Astma w wywiadzie. Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. III trymestr ciąży. Ciężka niewydolność serca. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie albo perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie. Choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Skaza krwotoczna. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność wątroby. Ketoprofenu nie stosować u pacjentów ze zwiększonym ryzykiem zaburzeń żołądkowo-jelitowych, np. u osób w podeszłym wieku, pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe, kortykosteroidy, inne NLPZ i selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, 6250 Kundl, Austria. Informacja o leku dostępna w Sandoz Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 50C, 02-672 Warszawa, tel. 22 209 70 00, www.sandoz.pl.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zaraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

KETO/119/06-2020

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa

Opis

Ketonal Active jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym (grupa NLPZ).

Skład

Substancją czynną leku jest: ketoprofen (Ketoprofenum).

Jedna kapsułka zawiera 50 mg ketoprofenu.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Kapsułka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy (E 131).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  

Lek przeznaczony jest do podawania doustnego. Należy go przyjmować przez możliwie krótki okres czasu oraz w najmniejszej skutecznej dawce, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.  
 
Zwykle stosowana dawka:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat - 1 kapsułka do 3 razy na dobę (co 8 godzin).
Kapsułki należy przyjmować podczas posiłków, popijając co najmniej połową szklanki wody lub mleka.

  • Można jednocześnie przyjmować leki zobojętniające sok żołądkowy, co pozwoli na zmniejszenie ryzyka szkodliwego działania leku na przewód pokarmowy.  
  • Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. 
  • U osób w podeszłym wieku konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich działań niepożądanych. Jeśli konieczne jest przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, należy zastosować najmniejszą skuteczną dawkę.

Działanie

Ketonal Active zawiera substancję czynną ketoprofen, lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych - NLPZ).

Wskazania

Ketonal Active stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia:

  • mięśniowe,
  • kostno-stawowe,
  • ból głowy.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Ketonal Active:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ketoprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości duszność, napad astmy oskrzelowej, obrzęk błony śluzowej nosa lub reakcja skórna (objawiająca się obrzękiem skóry lub swędzącą wysypką) albo innego rodzaju reakcja alergiczna po zastosowaniu ketoprofenu lub podobnie działających leków (takich jak kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, tzw. NLPZ),
  • jeśli u pacjenta występuje:
    • ciężka niewydolność serca,
    • ciężka niewydolność nerek,
    • ciężka niewydolność wątroby,
    • skłonność do krwawień,
    • czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy albo występowało u niego w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego,
  • jeśli pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 
Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak Ketonal Active, zwłaszcza w dużych dawkach i przez długi czas, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu.
 
W razie wystąpienia następujących działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza lub najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego:

  • obrzęk twarzy, warg lub gardła, powodujący trudności w połykaniu lub oddychaniu, ze świszczącym oddechem lub uciskiem w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi,
  • napad astmy oskrzelowej,
  • pieczenie, uporczywy ból żołądka,
  • wymioty zawierające krew, silny ból brzucha lub smoliste stolce,
  • powstawanie pęcherzy, złuszczanie się skóry lub krwawienie w obrębie skóry ze świądem, grudkowata wysypka (w obrębie warg, oczu, jamy ustnej, nosa, narządów płciowych, rąk lub stóp),
  • obecność krwi w moczu, zmiany ilości wydalanego moczu, obrzęki nóg, kostek lub stóp.

 Bardzo często występujące działania niepożądane (u więcej niż 1 na 10 osób): 

  • zmiany laboratoryjnych wskaźników czynności wątroby.

 Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób):

  • złe samopoczucie, osłabienie organizmu; 
  • niestrawność, nudności, ból brzucha, wymioty.

 Niezbyt często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób):

  • ból głowy, zawroty głowy, senność;
  • zaparcie, biegunka, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka; 
  • reakcje alergiczne, wysypka, świąd; 
  • obrzęki, zwiększenie stężenia potasu we krwi.

 Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):

  • niedokrwistość spowodowana krwotokiem lub krwawieniem;
  • drętwienie, mrowienie, kłucie lub pieczenie skóry;
  • zaburzenia widzenia;
  • szumy uszne; 
  • napad astmy oskrzelowej;
  • zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, owrzodzenie żołądka; zapalenie wątroby;
  • zwiększenie masy ciała.  

 Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

  • obrzęk naczynioruchowy (nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu);
  • enteropatia (choroby jelit) z perforacją, owrzodzeniem lub zwężeniami i krwawieniem;
  • ciężkie zaburzenia czynności wątroby z żółtaczką i stanem zapalnym.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Ketonal Active zawiera laktozę.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Następujących leków nie powinno się stosować razem z Ketonal Active:

  • inne leki przeciwbólwe,
  • leki przeciwzakrzepowe,
  • leki przeciwpłytkowe,
  • leki trombolityczne,
  • lit,
  • metotreksat.

Ketonal Active może wchodzić w interakcję z:

  • lekami moczopędnymi,
  • lekami zmniejszającymi ciśnienie krwi,
  • lekami stosowanymi w leczeniu depresji (SSRI),
  • kortykosteroidami (stosowanymi np. w przypadku obrzęku, alergii),
  • pentoksyfiliną,
  • probenecydem,
  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • lekami stosowanymi w chorobach serca,
  • anytbiotykami z grupy chinolonów,
  • lekami immunosupresyjnymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek Ketonal Active należy przyjmować podczas posiłków, popijając co najmniej połową szklanki wody lub mleka.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 
Ciąża
Lek można stosować w I i II trymestrze ciąży jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Karmienie piersią
Stosowanie leku Ketonal Active przez kobiety karmiące piersią nie jest zalecane.

Wpływ na płodność

Ketonal Active może utrudniać zajście w ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie stosować u osób w wieku poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ketonal Active może wywołać u niektórych pacjentów zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia i drgawki. W razie wystąpienia opisanych objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Torbiel Bakera (nazywana również cystą Bakera lub też torbielą dołu podkolanowego) to zmiana wypełniona płynem stawowym, która przybiera kształt guzka i lokalizuje się w dole podkolanowym. Torbiel ta jest zmianą nienowotworową i nie ulega zezłośliwieniu. Przyczyn powstawania torbieli Bakera może być kilka, np. urazy, stan zapalny czy przewlekłe schorzenia dotyczące stawu kolanowego. Objawy cysty Bakera to m. in. ból z tyłu kolana, obrzęk kolana oraz uczucie dyskomforu podczas zginania nogi w stawie kolanowym.

  • Najczęstszą przyczyną bólu kciuka są urazy do których często dochodzi w czasie uprawiania sportów kontaktowych. Przyczynami dolegliwości są też choroby reumatyczne, rzadziej porażenia nerwów. Wywiad zebrany przez specjalistę i wykonanie diagnostyki obrazowej pozwolą na wybór leczenia, ćwiczeń i listy zabiegów rehabilitacyjnych. Doraźnie ból złagodzą leki przeciwzapalne i przeciwbólowe w postaci tabletek, maści i kremów.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij