Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 20 szt. - Portal DOZ.pl

Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 20 szt.

kwas acetylosalicylowy, witamina c, tabletka, ból, gorączka

23.59 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Szybko wracasz do siebie
Tabletki musujące Aspirin® C

 

Charakterystyczne dla przeziębienia jest jego sezonowość. Chorujemy najczęściej jesienią, zimą i wiosną. Kiedy już „złapiemy” przeziębienie, nie musimy się mu poddawać i rezygnować z ulubionych zajęć. Działaj szybko kiedy pojawią się pierwsze objawy choroby. Najlepiej zastosuj lek, który nie tylko łagodzi objawy przeziębienia i grypy, ale również zawiera wzmacniającą system odpornościowy witaminę C.

Aspirin® C to lek przeznaczony do walki z objawami przeziębienia i grypy. Zawiera składniki aktywne, które działąją przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Łagodzi takie objawy jak gorączka, ból głowy, bóle mięśniowe,
a nawet ból gardła. Zawartość witaminy C dodatkowo wzmacnia system odpornościowy organizmu. Musująca postać leku przyśpiesza jego uwalnianie.

1 tabletka musująca
Aspirin® C to…

 

Czym jest przeziębienie?

 

Przeziębienie to infekcja wirusowa będąca przyczyną zapalenia błony śluzowej
górnych dróg oddechowych, czyli nosa, gardła i zatok przynosowych.

U osób dorosłych występują przeciętnie 2-4 przeziębienia w roku,
natomiast u dzieci nawet 8-12 przeziębień rocznie.

Jakie są objawy przeziębienia?

  • Kichanie
  • Katar
  • Zatkany nos
  • Ból gardła / drapanie w gardle (zwykle tylko na początku choroby, szybko ustępuje)
  • Kaszel (zwykle dopiero po 4-5 dniach,
    kiedy katar zaczyna już ustępować)
  • Gorączka – jeżeli w ogóle występuje (częściej
    u dzieci, u dorosłych rzadziej), to utrzymuje
    się krótko (zwykle ustępuje w ciągu 48 godzin)
    i jest niezbyt wysoka (< 39º C)

Co wywołuje przeziębienie?

Zakażenie górnych dróg oddechowych potocznie zwane przeziębieniem może zostać wywołane przez różne wirusy. Najczęściej, bo w 50% przypadków, przyczyną są rinowirusy.

Ile trwa przeziębienie?

Czas trwania objawów jest różny: gorączka
do 3 dni, nieżyt nosa i ból gardła zwykle
do 7-10 dni, kaszel do 2-3 tygodni. Objawy
są najbardziej nasilone w ciągu pierwszych 2-3 dni, a potem zmniejszają się.

Zadbaj o nawodnienie organizmu

 

Picie odpowiedniej ilości płynów jest ważne gdy walczymy z przeziębieniem, szczególnie jeżeli jednym z objawów jest gorączka. Najlepiej pić wodę mineralną lub herbatę, zaś unikać napojów  gazowanych. Przyjmowanie tabletek musujących Aspirin® C rozpuszczonych w wodzie, przeciwdziała objawom przeziębienia jednocześnie dbając o regularne nawodnienie organizmu. 

Często zadawane pytania

1. Przeziębienie czy grypa?

Grypa jest stanem poważniejszym niż przeziębienie. Jej początkowe objawy pojawiają się szybciej, są bardziej nasilone i trwają dłużej. Grypa może być chorobą zagrażającą życiu, szczególnie u osób starszych, małych dzieci, osób z osłabionym układem odpornościowym, a także z przewlekłymi chorobami układowymi. Jak je od siebie odróżnić?

2. Jak działa Aspirin®?

Substancją czynną Aspirin® jest kwas acetylosalicylowy. Mechanizm działania kwasu acetylosalicylowego jest szeroko udokumentowany i opisany w dostępnej literaturze. Kwas acetylosalicylowy hamuje produkcję niektórych substancji w ludzkim organizmie (znanych jako prostaglandyny) pośredniczących w powstawaniu bólu, gorączki i stanów zapalnych, które mogą towarzyszyć urazom. Dzięki temu łagodzi ból, obniża gorączkę i leczy stany zapalne.

 

3. Czy Aspirin® jest dobrze tolerowana?

Każdy lek, szczególnie gdy jest stosowany bez kontroli lekarza lub farmaceuty, może powodować działania niepożądane. Kwas acetylosalicylowy jest używany przez ludzi na całym świecie od ponad 100 lat, dzięki czemu jego bezpieczeństwo dla zdrowia jest dobrze poznane. Szczegółowe informacje na temat działań niepożądanych Aspirin® znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Jeżeli podejrzewasz, że po przyjęciu Aspirin® pojawiły się u Ciebie działania niepożądane wymienione lub niewymienione w ulotce, przerwij stosowanie leku i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4. Czy Aspirin® wchodzi w reakcje z innymi lekami?

Kwas acetylosalicylowy zazwyczaj nie wpływa na działanie większości przepisanych przez lekarza lekarstw. Mimo to, jeśli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania kwasu acetylosalicylowego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Nie należy stosować Aspirin® wraz z lekiem metotreksat, podawanym w dawkach powyżej 15 mg na tydzień.

Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeżeli pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki przeciwcukrzycowe, leki na dnę moczanową, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, niektóre leki na nadciśnienie. Inne informacje dotyczące ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz pozostałego ryzyka można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

5. Czy mogę stosować Aspirin® jeśli mam cukrzycę?

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Aspirin®, ale działanie niektórych leków przeciwcukrzycowych może zostać zaburzone przez kwas acetylosalicylowy. W tym przypadku warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ to właśnie on ma najpełniejsze informacje związane z historią choroby i zażywanymi lekami, dlatego będzie w stanie udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

6. W jaki sposób Aspirin® oddziałuje na krew?

Ze względu na swój mechanizm działania, to jest hamowanie enzymu cyklooksygenazy, odpowiedzialnego m.in. za wytwarzanie prostaglandyn i tromboksanów, Aspirin® może powodować zahamowanie krzepnięcia krwi. Jest to zarówno potencjalne działanie niepożądane, ponieważ może przyczynić się do krwawień, jak i działanie wykorzystywane w lecznictwie. Na rynku istnieją leki zawierające kwas acetylosalicylowy, wykorzystywane w medycynie w celu zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu.

7. Czy można zażywać Aspirin® w trakcie ciąży?

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować kwasu acetylosalicylowego chyba, że na wyraźne polecenie lekarza i pod jego ścisłym nadzorem.

Aspirin® C (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 400 mg + 240 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci poniżej 12 roku życia.Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/30.05.2014/KS

Aspirin® C Forte (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 800 mg + 480 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci i młodzież. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, Pozwolenie nr 22290 wydane przez Prezesa URPLWMiPB. V1/21042017/WK

Aspirin® (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki Wskazania: Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/04.07.2014/LR

Aspirin® Complex Zatoki (Acidum acetylsalicylicum + Pseudoephedrini hydrochloridum), 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej. Aspirin Complex Hot (Acidum acetylsalicylicum + Pseudoephedrini hydrochloridum), 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej.
Wskazania: Leczenie objawowe przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa / zatok (rhinosinusitis) z bólem i gorączką związanymi z przeziębieniem
i (lub) objawami grypopodobnymi. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na pseudoefedrynę, kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którykolwiek
z innych składników leku; astma oskrzelowa indukowana salicylanami lub substancjami o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w wywiadzie; ostre owrzodzenie przewodu pokarmowego; skaza krwotoczna; ciąża; karmienie piersią; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; ciężka niewydolność serca; w połączeniu z metotreksatem w dawce 15 mg/tydzień lub większej; ciężkie nadciśnienie tętnicze; ciężka choroba wieńcowa; stosowanie leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy w przeciągu poprzedzających 2 tygodni. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723850, www.bayer.com.pl V1/26/07/2019/LR

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Piśmiennictwo

UpToDate, https://www.uptodate.com.
Matysiak M. Leczenie wirusowych zakażeń dróg oddechowych, www.imed.pl.
Wawrzyniak A. Racjonalna terapia ostrych infekcji górnych dróg oddechowych. Forum Medycyny Rodzinnej 2011; 5: 401-406.
Hryniewicz W. i wsp.  Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010. Narodowy Program Ochrony Antybiotyków.
Krajewski-Siuda K. (red.). Samoleczenie. Instytut Sobieskiego, Warszawa.
Podsiadłowicz-Borzęcka M., Sobocińska A., Stelmach I. Przyczyny nawracających zakażeń układu oddechowego u dzieci. Wiad Lek 2006; 59: 97-104.
Is It a Cold or the Flu, National Institute of Allergy and Infectious Diseases, August 2014,
www.niad.nih.gov
Mrozińska M et al., Przeziębienie, Przewodnik Lekarza 9/2003 Vol. 6
Mejza F, Przeziębienie, Medycyna Praktyczna online, 2011
(
http://grypa.mp.pl/przeziebienie/61668,przeziebienie) Batura-Gabryel H et al., Grypa, Przewodnik Lekarza 8/2007 Vol. 10
Flu and Colds: Patient Information, American Family Physician, October 1, 2004
(
http://www.aafp.org/afp/2004/1001/p1341.html)

L.PL.MKT.08.2020.7715

Podmiot odpowiedzialny

BAYER SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa

Producent

BAYER OTC
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa, Polska

Opis

Tabletki musujące Aspirin C to lek zawierający składnik przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Ponadto dzięki witaminie C produkt leczniczy wzmacnia system odpornościowy organizmu. Musująca postać tego leku na przeziębienie i grypę przyspiesza jego wchłanianie.

Skład

Substacją czynną jest kwas acetylosalicylowy  (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).

1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwas askorbowego.

Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: od 1 do 2 tabletek musujących.

W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częśniej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 tabletkę.

W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.

Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Dodatkowo, witamina C wspiera odporność organizmu.

Wskazania

Aspirin C stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu oraz w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin C:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
  • jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • jeśli u pacjenta występuje cieżka niewydolność serca,
  • jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • bóle żołądka i brzucha,
  • zgaga,
  • nudności i wymioty,
  • niestawność,
  • zawroty głowy i szumy uszne,
  • zwiększone ryzyko krwawień,
  • łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę,
  • wysypla, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania Aspirin C należy omówić z lekarzem jeśli u pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, występuje zaburzona czynność wątroby, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa.
  • Lek Aspirin C zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
  • Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości.
  • Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin C może wchodzić w interakcje z:

  • metotreksatem,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • lekami stosowanymi w chorobach serca,
  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • lekami moczopędnymi,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Alkohol może zwiększyć ryzyko wystapienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Aspirin C jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.

Nie należy stosować produktów zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka matki.

Wpływ na płodność

Aspirin C do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

U dzieci poniżej 12 roku życia leków zawierających kwas acetylosalicylowy nie należy stosować, a u młodzieży powyżej 12 roku zycia leki zawierające kwas acetylosalicylowy można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Jeżeli stosujemy leki przeciwzakrzepowe, warto jest wiedzieć, jakie produkty można jeść, a jakich należy unikać, aby nie doszło do niepożądanych interakcji. To szczególnie ważne, bo nieprawidłowa dieta może znacząco osłabić działanie leków, czy wręcz w ogóle zniwelować skutki terapii. 

  • Grypa kojarzy się z bardzo wysoką gorączką, która utrudnia czy wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Podwyższona temperatura ciała to sygnał, że doszło do infekcji, a zarazem naturalny mechanizm, za pomocą którego organizm sobie z nią radzi. Czy możliwy jest jednak przebieg grypy bez objawu w postaci gorączki?

  • „Ach, co to była za noc!” – wspominamy z rozmarzeniem Sylwestra. Często temu rozmarzeniu towarzyszą jednak przykre pamiątki w postaci tępego bólu głowy, nudności, wzmożonego pragnienia i ogólnego złego samopoczucia. Każdy z nas może doświadczać zupełnie innego wachlarza objawów związanego z odchorowywaniem naszych wcześniejszych szaleństw.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij