Solpadeine Max, tabletki musujące, 16 szt.

kodeina, kofeina, paracetamol, tabletka, ból, reumatyzm, miesiączka, migrena

28,99 zł
Cena za szt.: 1,81 zł
Sprawdź warianty
12 szt.
26,69 zł
2,22 zł / szt.
16 szt.
28,99 zł
1,81 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty SOLPADEINE

Podmiot odpowiedzialny

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
Al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa

Opis

Solpadeine Max to lek w postaci tabletek musujących o działaniu przeciwbólowym, który zawiera 3 substancje czynne. Paracetamol i kodeina odpowiadają za efekt przeciwbólowy. Działanie to nasila kofeina. Lek stosuje się do uśmierzania bólu, który wymaga silniejszego działania niż jednoskładnikowe leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, jak na przykład: migrena, rwa kulszowa, skręcenia. Solpadeine Max można podawać krótkotrwale dzieciom powyżej 12 lat oraz dorosłym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), półwodny fosforan kodeiny (Codeini phosphas hemihydricus) i kofeina (Coffeinum).

1 tabletka musująca zawiera: 500 mg paracetamolu, 30 mg kofeiny i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego.

Substancje pomocnicze: sorbitol (E420), sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny, powidon K-25 i dimetykon 350.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Solpadeine Max podaje się doustnie, po rozpuszczeniu odpowiedniej ilości tabletek musujących w co najmniej połowie szklanki wody (200 ml). Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować Solpadeine Max dłużej niż przez 3 dni.

Podczas stosowania leku nie należy spożywać zbyt dużej ilości kofeiny zawartej między innymi w napojach takich jak kawa czy herbata.

Wiek Dawkowanie Maksymalna dawka dobowa
Młodzież w wieku od 12 do 15 lat 1 tabletka musująca, w razie potrzeby dawkę można powtórzyć za co najmniej 6 godzin 4 tabletki musujące (czyli 2 g paracetamolu i 51,2 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 120 mg kofeiny)
Młodzież w wieku od 16 do 18 lat 1 lub 2 tabletki musujące, w razie potrzeby dawkę można powtórzyć za co najmniej 6 godzin 8 tabletek musujących (czyli 4 g paracetamolu i 102,4 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 240 mg kodeiny)
Dorośli 1 lub 2 tabletki musujące, dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, ale nie częściej niż co 4 godziny 8 tabletek musujących (czyli 4 g paracetamolu i 102,4 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 240 mg kodeiny)

Lekarz może zalecić inny sposób dawkowania, zwłaszcza w przypadku: osób w podeszłym wieku, dorosłych i nastolatków o wadze poniżej 50 kg, pacjentów z chorymi nerek i wątroby o natężeniu od łagodnego do umiarkowanego oraz chorych na zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka) czy osób z przewlekły alkoholizmem, niedożywieniem lub odwodnieniem.

Działanie

Efekt przeciwbólowy Solpadeine Max związane jest z uzupełniającym się działaniem 3 substancji czynnych. Paracetamol oprócz zmniejszania bólu wykazuje także efekt przeciwgorączkowy, a jego działanie nasila kofeina. Kodeina z grupy opioidowych leków przeciwbólowych również zmniejsza ból.

Wskazania

Solpadeine Max stosuje się przy: bólach głowy, migrenach z aurą lub bez, bólach zębów (także po ekstrakcji zęba), bolesnych miesiączkach, neuralgii, bólu związanego z uszkodzeniami w wyniku wysiłku i skręceniami, bólu pleców, bólu kości i stawów związanego z zapaleniem stawów i reumatyzmem, rwie kulszowej.

Przeciwwskazania

Nie stosować Solpadeine Max jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek reakcja alergiczna na paracetamol, kodeinę, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania Solpadeine Max są również: przyjmowanie innych leków z paracetamolem i kodeiną, karmienie piersią, trudnościach z oddychaniem, przewlekłe zaparcia, bardzo szybki metabolizm kodeiny do morfiny.

Nie podawać dzieciom i młodzieży w wieku do 18 lat podczas bólu po usunięciu migdałków podniebiennych lub gardłowych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie leku należy przerwać w przypadku wystąpienia następujących objawów:

 • wolny lub płytki oddech, dezorientacja, senność, małe źrenice, nudności lub wymioty, zaparcia, utrata apetytu,
 • uczucie suchości w jamie ustnej, nudności i wymioty w przypadku niedawnej operacji wycięcia woreczka żółciowego,
 • ostre zapalenie trzustki (stan zapalny trzustki), które może skutkować poważnym bólem żołądka,
 • reakcje alergiczne, które mogą mieć ciężki przebieg i mieć postać wysypki skórnej lub owrzodzeń w jamie ustnej, czasem z objawami grypopodobnymi lub świądem, czasem z obrzękiem ust lub twarzy albo zadyszką, łuszczeniem się skóry,
 • problemy z oddychaniem. Te objawy są bardziej prawdopodobne, jeśli występowały u pacjenta wcześniej w czasie stosowania innych leków przeciwbólowych, jak ibuprofen i kwas acetylosalicylowy,
 • niewyjaśnione powstawanie siniaków lub krwawienia,
 • nagły spadek masy ciała, zażółcenie oczu i skóry,
 • trudności w oddawaniu moczu,
 • mętny mocz.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 10 000 pacjentów): alergie.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): trombocytopenia, wstrząs anafilaktyczny,  skurcz oskrzeli u pacjentów uczulonych na aspirynę i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), zaburzenia czynności wątroby, skórne reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka skórna, świąd, potliwość, plamica, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy, toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka (TEN), zapalenie skóry wywołane lekami, zespół Stevensa-Johnsona (SJS), mętny mocz.

Częstość nieznana: nerwowość, zawroty głowy, zaparcia, nudności, wymioty, niestrawność, uczucie suchości w jamie ustnej, ostre zapalenie trzustki u pacjentów z obecnością cholecystektomii w wywiadzie, świąd, potliwość, trudności w oddawaniu moczu.

W przypadku przedłużonego stosowania kodeiny w wyższych dawkach może wystąpić uzależnienie od leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:

 • u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek albo alkoholowa choroba wątroby czy zespół Gilbert’a (rodzinna niehemolityczna żółtaczka),
 • pacjent posiada problemy jelitowe, w tym niedrożność jelita,
 • u osób po operacji usunięcia woreczka żółciowego,
 • pacjenta choruje na astmę i jest nadwrażliwy na aspirynę,
 • u pacjenta występuje niedociśnienie, niedoczynność tarczycy, uraz głowy albo podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Solpadeine Max zawiera kodeinę, która może uzależniać przy ciągłym zażywaniu przez ponad 3 dni, ponadto po przerwaniu jej stosowania mogą wystąpić objawy odstawienia.
Kodeina jest przekształcana za pomocą enzymów wątrobowych do łagodzącej ból morfiny. Niektóre osoby mają zmieniony enzym i może to powodować różnice w ilości powstającej morfiny, a w konsekwencji sile efektu przeciwbólowego oraz działań niepożądanych.

Solpadeine Max zawiera 427 mg sodu w jednej tabletce. Pacjenci stosujący dietę z ograniczeniem sodu powinni wziąć to pod uwagę.

Solpadeine Max zawiera sorbitol, więc jeśli pacjent nie toleruje niektórych cukrów, przed zastosowaniem produktu powinien skonsultować się z lekarzem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony produktu przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Solpadeine Max może wchodzić w interakcje z:

 • metoklopramidem, domperidonem,
 • kolestyraminą,
 • inhibitorami monoaminooksydazy (także jeśli były przyjmowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni),
 • leki rozrzedzające krew (inaczej leki przeciwzakrzepowe),
 • probenecydem,
 • lekami uspokajającymi i obkurczającymi błonę śluzową - kofeina może zwiększać ich działanie.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Solpadeine Max w okresie karmienia piersią i ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Solpadeine Max nie stosować u dzieci i młodzieży po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych lub gardłowych w związku z zespołem obturacyjnego bezdechu śródsennego a także przy zaburzeniach oddychania.

Nie podawać Solpadeine Max dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Jeżeli pacjent odczuwa zawroty głowy lub nadmierne uspokojenie w czasie stosowania leku Solpadeine Max, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Szacuje się, że w Polsce z powodu migreny cierpi około 8 milionów ludzi, a średnio co 3 człowiek na świecie po 35 r.ż. mierzy się z tzw. napięciowymi bólami głowy. Przyczyn obu typów pierwotnego bólu głowy wyróżnia się kilka – stres, obciążenie genetyczne lub czynniki środowiskowe. Właśnie znaleziono kolejną. O czym mowa?

 • Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Calgary w Kanadzie, sugeruje, że możliwe jest zastosowanie nowego sposobu leczenia przewlekłego bólu. Kanadyjczycy wkrótce rozpoczną badania kliniczne nad terapią przewlekłego bólu przy pomocy leków przeciwnowotworowych.

 • Solpadeina jest lekiem przeciwbólowymi przeciwgorączkowym. Występuje w formie kapsułek oraz tabletek dojelitowych i tych, które można rozpuścić w wodzie. Można ją podać osobom, które ukończyły dwunasty rok życia, niemniej nie podczas przeziębienia z zajęciem układu oddechowego. Jak dawkować solpadeinę, czy kobiety w ciąży mogą zażywać lek i z czym nigdy nie łączyć połączenia paracetamolu, fosforanu kodeiny oraz kofeiny? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij