×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Apap Extra, 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. (butelka)
Apap Extra, 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. (butelka)
23.99 zł

Apap Extra, 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. (butelka)

Apap Extra, 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. (butelka)
23.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę, która wzmacnia jego działanie przeciwbólowe. Apap Extra może być stosowany przy łagodnych bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, nerwobóle, oraz podczas objawów przeziębienia i grypy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), kofeina (Coffeinum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek stosuje się doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Działanie

Lek zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek kofeiny powoduje wzmocnienie działania przeciwbólowego paracetamolu. Ponadto, kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.
Lek również łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Apap Extra:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego lek;
  • jeśli występują następujące schorzenia: niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca;
  • podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 1 000 osób): skórne reakcje uczuleniowe, nudności, wymioty, bóle brzucha.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje skórne, małopłytkowość objawiająca się wybroczynami i skłonnością do siniaków, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek objawiająca się podatnością na zakażenia), zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.

W przypadku, gdy lek zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak:

Częstość nieznana: niemiarowość rytmu serca, bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.

W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 

Apap Extra może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • ryfampicyną,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • lekami uspokajającymi i nasennymi,
  • inhbitorami MAO,
  • zdyowudyną,
  • lekami sympatykomimetycznymi,
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
  • hormonami tarczycy,
  • doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
  • cymetydyną,
  • chloramfenikolem, chinolonami,
  • werapamilu.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Ciąża:
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji

Opis

Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę, która wzmacnia jego działanie przeciwbólowe. Apap Extra może być stosowany przy łagodnych bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, nerwobóle, oraz podczas objawów przeziębienia i grypy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), kofeina (Coffeinum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek stosuje się doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Działanie

Lek zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek kofeiny powoduje wzmocnienie działania przeciwbólowego paracetamolu. Ponadto, kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.
Lek również łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Apap Extra:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego lek;
  • jeśli występują następujące schorzenia: niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca;
  • podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 1 000 osób): skórne reakcje uczuleniowe, nudności, wymioty, bóle brzucha.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje skórne, małopłytkowość objawiająca się wybroczynami i skłonnością do siniaków, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek objawiająca się podatnością na zakażenia), zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.

W przypadku, gdy lek zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak:

Częstość nieznana: niemiarowość rytmu serca, bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.

W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 

Apap Extra może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • ryfampicyną,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • lekami uspokajającymi i nasennymi,
  • inhbitorami MAO,
  • zdyowudyną,
  • lekami sympatykomimetycznymi,
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
  • hormonami tarczycy,
  • doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
  • cymetydyną,
  • chloramfenikolem, chinolonami,
  • werapamilu.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Ciąża:
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji