Preparaty do higieny i kosmetyki do pielęgnacji seniora

445 produktów info
Podsumowanie
445 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Higiena i pielęgnacja Seniora

Preparaty do higieny i kosmetyki do pielęgnacji seniora

Osoby w podeszłym wieku często mają wyjątkowe potrzeby higieniczne. Mogą one wynikać m.in. z problemów z utrzymaniem moczu, kłopotów z gojeniem się ran (typowych np. dla cukrzyków), a także z problemów z poruszaniem się (odleżyny). Dlatego z myślą o pielęgnacji ciała seniora powstała gama produktów i akcesoriów, które ułatwiają zadbanie o ich higienę oraz komfort.

Higiena osób starszych: wkładki urologiczne

W podeszłym wieku często pojawiają się problemy z utrzymaniem moczu. Dotyczą one głównie kobiet, ale dotykają także mężczyzn. Kiedy się pojawią, należy wdrożyć odpowiednie leczenie. Ponadto jednak warto zadbać o zachowanie odpowiednich zasad higieny osobistej osób starszej. Pomocne w tym są przede wszystkim różnego rodzaju wkładki urologiczne.

Te wyroby higieniczne przyjmują różnorodne postaci – dopasowane zarówno do budowy anatomicznej seniora, jak i skali problemów z inkontynencją. Można wybrać zarówno niewielkie wkładki urologiczne, odpowiednie przy nieznacznym popuszczaniu moczu, jak i produkty o wyższej chłonności, a nawet pieluchomajtki.

Pieluchomajtki mogą też być ważnym elementem higieny osób starszych leżących, a także opieki nad osobą z demencją. W takich przypadkach pozwalają zachować czystość pomimo bezwiednego wypróżniania się – co wpływa na poczucie godności seniora. Są też znaczącym ułatwieniem dla opiekuna.

Pielęgnacja ciała seniora – kremy i inne preparaty na odleżyny, grzybicę i trudno gojące się rany

Pielęgnacja skóry osoby starszej musi być niezwykle uważna. W jesieni życia naskórek staje się bardziej wiotki, podatny na przesuszenia oraz podrażnienia. Szczególne problemy pojawiają się u osób leżących lub z ograniczoną mobilnością, a także tych zmagających się z cukrzycą.

Dlatego niezbędnymi środkami pielęgnacyjnymi są m.in.:

  • kremy na odleżyny – to wyroby medyczne, w których składzie znajduje się m.in. tlenek cynku pomagający załagodzić podrażnienia, a także stworzyć warstwę ochronną zapobiegającą powstawaniu kolejnych;
  • preparaty na odparzenia i podrażnienia związane z nietrzymaniem moczu – zawierają m.in. emolienty, które pomagają wytworzyć barierę ochronną oraz załagodzić uczucie świądu i pieczenia, typowe dla pieluszkowego zapalenia skóry;
  • kosmetyki dla seniorów na podrażnienia i rany – mogą być wzbogacone np. o kwas hialuronowy oraz mukopolisacharydy, które wspierają regenerację tkanek.

Dostępne są również produkty ułatwiające kąpanie osoby starszej – zawierające delikatne składniki myjące oraz emolienty. W pielęgnacji skóry osoby starszej obłożnie chorej można też wykorzystać specjalne chusteczki myjące. Pomagają one utrzymać higienę na bieżąco i ograniczyć liczbę trudnych do przeprowadzenia kąpieli.

Zastosowanie odpowiednich kosmetyków dla seniorów - takich, których składniki wspomagają nawilżenie skóry, a także jej regenerację i łagodzenie podrażnień to sposób na zwiększenie komfortu osób starszych na co dzień.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij