Thiocodin (tabletki) - Codeini phosphas, Sulfogaiacolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład fosforan kodeiny
sulfogwajakol
Postać tabletki
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Otolaryngologia
Medycyna rodzinna
Działanie przeciwkaszlowe

Wskazania:

Leczenie suchego, uporczywego kaszlu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 3 razy dziennie. Preparat należy przyjmować w czasie posiłków, połykając tabletkę w całości i popijając szklanką wody.   Uwaga! Nie należy spożywać alkoholu podczas terapii. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują nudności i wymioty. Kodeina może powodować wystąpienie omamów, zaburzeń wzrokowych i słuchowych. Rzadziej występują: alergiczna wysypka skórna, obniżenie ciśnienia i omdlenia, zmniejszenie częstości oddechu i senność. Długotrwałe stosowanie preparatu może powodować uzależnienie.   Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Preparat może zaburzać sprawność psychomotoryczną wydłużając czas reakcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, astmę oskrzelową, mukowiscydozę, chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz leki przeciwlękowe, przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe, nasenne, cytostatyki, narkotyczne leki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie szkieletowe, klonidynę, leki przeciw parkinsonizmowi, preparaty chinidyny lub rifampicyny.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.