Sirupus Pini compositus, syrop, 125 g
5.99 zł

Sirupus Pini compositus, syrop, 125 g

Sirupus Pini compositus, syrop, 125 g
5.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Sirupus Pini compositus jest preparatem złożonym, zawierającym fosforan kodeiny o działaniu przeciwkaszlowym oraz substancje pochodzenia  roślinnego: wyciąg płynny sosnowy i nalewkę koprową.

Skład

100 g płynu zawiera:

Wyciąg płynny sosnowy (1:1) - 6,6 g, nalewka koprowa (4,5-5:1) - 1,0 g, fosforan kodeiny połwodny - 0,05 g.

Moc produktu: 420,0 mg + 64,0 mg + 3,2 mg / 5 ml

Syrop zawiera nie więcej niż 5 % m/m etanolu.

Dawkowanie

Lek dawkować dołączoną do opakowania miarką.

Stosować doustnie, dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 3 razy na dobę po 15 ml.

Działanie

Zawarty w produkcie fosforan kodeiny hamuje ośrodkowe odruchy kaszlowe zmniejszając intensywność kaszlu.

Wskazania

Syrop stosuje się doraźnie w suchym, męczącym kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku Sirupus Pini compositus w czasie ostrego napadu astmy oskrzelowej, w ostrej niewydolności oddechowej, rozedmie płuc, w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Nie stosować w przewlekłych zaparciach.
  • Nie zaleca się stosowania w chorobach układu oddechowego przebiegających z zaleganiem gęstej wydzieliny w drzewie oskrzelowym i z utrudnionym odkrztuszaniem.
  • Długotrwałe stosowanie leku, zwłaszcza w dużych dawkach, może prowadzić do uzależnienia. Z tego wzgledu nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 7 dni i przekraczania zalecanych dawek.

Nie zaleca się podawania dzieciom w wieku poniżej 6 lat. U dzieci w wieku 6 - 12 lat o stosowaniu leku może zadecydować jedynie lekarz.

NIe należy stosować leku w czasie ciąży.

Lek może zaburzać sprawność psychofizyczną, dlatego podczas leczenia pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane

Zwykle nie obserwuje się.

Po zastosowaniu produktów z kodeiną mogą wystąpić takie działania niepożądane jak: nudności, wymioty, zaparcia, uczucie suchości w jamie ustnej, zaburzenia snu oraz reakcje alergiczne np. w postaci zmian skórnych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt zawiera ok. 12 g sacharozy w 15 ml. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Produkt leczniczy zawiera do 5,0% m/m etanolu (alkoholu), tzn. do 975 mg alkoholu w jednej dawce 15 ml. Ze względu na zawartość etanolu syrop nie powinien być stosowany u osób z chorobą alkoholową oraz u pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką.

Fosforan kodeiny może nasilać depresyjne działanie na ośrodkowy układ nerwowy niektórych leków przeciwdepresyjnych, nasennych, neuroleptyków.

Przechowywać w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25 st.C.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Sirupus Pini compositus - Pini extractum fluidum, Foeniculi tinctura, Codeini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:

fosforan kodeiny nalewka z kopru włoskiego płynny wyciąg sosnowy

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z intensywnym kaszlem i uczuciem duszności.   Uwaga! Nie stosować w czasie ostrego napadu astmy oskrzelowej, ostrej niewydolności oddechowej.  

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 15 ml 3 razy na dobę.   Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. U dzieci w wieku 6-12 lat o stosowaniu leku może zadecydować jedynie lekarz.   Uwaga! Długotrwałe stosowanie leku, zwłaszcza w dużych dawkach, może prowadzić do uzależnienia. Z tego względu, nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 7 dni i przekraczania zalecanych dawek.   Preparat zawiera alkohol.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zwykle nie obserwuje się działań niepożądanych. Po zastosowaniu produktów z kodeiną mogą wystąpić takie działania niepożądane jak: nudności, wymioty, zaparcia, uczucie suchości w jamie ustnej, zaburzenia snu oraz reakcje alergiczne np. w postaci zmian skórnych.   Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, astmę oskrzelową, niewydolność oddechową, choroby układu oddechowego, przebiegające z zaleganiem gęstej wydzieliny w drzewie oskrzelowym i z utrudnionym odkrztuszaniem, cukrzycę, przewlekłe zaparcia.   Gdy  przyjmujesz leki nasenne, uspokajające. Leki uspokające i nasenne nasilają działanie fosforanu kodeiny.   Gdy jesteś lub przypuszczasz,  że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.