Flexiderm - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwzapalne
przeciwalergiczne

Wskazania:

Maść stosuje się wspomagająco w leczeniu przewlekłych schorzeń skóry: przy wyprysku, atopowym zapaleniu skóry, a także po oparzeniach, odmrożeniach oraz w łuszczycy i nadmiernym wysuszeniu skóry. Preparat może być stosowany na skórę w celu ochrony przed szkodliwym i drażniącym działaniem określonych czynników środowiska zewnętrznego (wiatr, temperatura).

Dawkowanie:

Zmienioną chorobowo powierzchnię skóry smarować niewielką ilością maści kilka razy dziennie. Stosować kilka razy dziennie.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.