×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Już prawie 4500 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego ALE 10k RUN. Organizatorzy spodziewają się na starcie nawet 5000 zawodników z ponad 30 krajów świata!

Mamy pewność, że 13 kwietnia padnie w Łodzi kolejny rekord frekwencji. W 2013 roku w maratonie i imprezach towarzyszących wystartowało niespełna 3,5 tysiąca osób. W tym roku liczba uczestników wzrośnie prawdopodobnie o kolejne 1,5 tysiąca.

Wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Mamy już za sobą ponad 6 miesięcy intensywnych działań promocyjnych i organizacyjnych. Teraz wrzucamy piąty bieg, by do udziału w imprezie zachęcić jak najwięcej mieszkańców Łodzi. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo wiele atrakcji zarówno dla uczestników, jak i kibiców Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie — mówi Renata Borkowska–Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

Atrakcje już od piątku

Chcemy, aby maratończycy świętowali nie tylko po przekroczeniu linii mety w niedzielę. Dlatego już od 11 kwietnia w Atlas Arenie czekać będzie szereg atrakcji dla biegaczy, ich rodzin oraz kibiców z całej Polski — mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Przygotowaliśmy m.in. bezpłatny Bieg Śniadaniowy z BA!, w którym wezmą udział zawodnicy elity sportowej, a na biegaczy na mecie będzie czekał poczęstunek od firmy Bakalland. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegu OmegaMed Kids Run, w którym podobnie jak biegacze w startujący w niedzielę otrzymają pamiątkowe medale na mecie, a w pakiecie startowym i okolicznościową  koszulkę i mnóstwo innych atrakcyjnych upominków. — dodaje Drelich.

Piknik dla wszystkich

W piątek i sobotę odbędzie się Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie oraz expo sportowe Run&Fun. W trakcie pikniku, tytularny sponsor maratonu DOZ.pl wraz z partnerami PZU oraz Polpharmą przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji. Najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. z animacji oraz dmuchańców. Będzie można dowiedzieć się też wszystkiego o profilaktyce zdrowotnej podczas aktywności fizycznej, sprawdzić swój biologiczny wiek serca, wziąć udział w szkoleniach z pierwszej pomocy, czy skorzystać z symulatora dachowania.  

W niedzielę główny bieg

Zapisy do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów nadal trwają. Na liście startowej zawodów jest już prawie 6000 nazwisk z ponad 30 krajów świata. 

W tym roku liczymy na kolejne rekordy trasy. Mamy niezwykle wyrównaną elitę kobiet i mężczyzn. Wśród panów faworytami do zwycięstwa z pewnością są czarnoskórzy zawodnicy z Kenii, Erytreii oraz Etiopii — mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. — W gronie faworytów do zwycięstwa wymieniłbym m.in. Belachewa Amete z Etiopii, ubiegłorocznego zwycięzce naszych zawodów oraz Stephena Kibiwota z Kenii, który legitymuje się najlepszym rekordem życiowym (2:07:54). Rok temu był drugi i wraca, jak zapowiada, po zwycięstwo. Liczymy też na dobry występ Polaków — Yareda Shegumo i Marcina Chabowskiego. Obydwaj deklarują, że są w życiowej formie i będą walczyć o czołowe lokaty — dodaje.

Trasy niedzielnych biegów:

Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest DOZ.pl, największy portal o zdrowiu. Maraton oraz bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu wpisują się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze.  

Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl oraz www.facebook.com/lodzmaraton.  


Podziel się: