Najlepsze ćwiczenie na „sześciopak”?
Justyna Bielecka

Najlepsze ćwiczenie na „sześciopak”?

Większość sportowców marzy o pięknie wyrzeźbionym brzuchu. Tzw. sześciopak jest obiektem pożądania wszystkich mężczyzn ćwiczących na siłowniach. Także u kobiet podkreślone mięśnie brzucha prezentują się bardzo atrakcyjnie. Ale czy istnieje ćwiczenie, które pozwoli szybko i skutecznie wyrzeźbić „kaloryfer” na naszym brzuchu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej jest najpierw zastanowić się nad tym, jak zbudowane są mięśnie brzucha. Gdy zajrzymy do atlasu anatomicznego, zobaczymy, że mięsień prosty, będący głównym mięśniem wchodzącym w skład mięśni brzucha, jest przedzielony, zarówno wzdłuż, jak i w poprzek, pasami ścięgien. Każdy z nas je posiada, nawet osoby, które nie ćwiczą w ogóle. Dlatego też kluczem do sukcesu są nie tyle ćwiczenia samych mięśni, co odpowiednio niski poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeżeli utrzymamy poziom tłuszczu poniżej 10% całkowitej masy ciała, wówczas nawet bez specjalnych ćwiczeń, zarys rzeźby mięśnia prostego uwidoczni się.

Zatem na pytanie, jakie ćwiczenia są najlepsze na uzyskanie „kaloryfera” na brzuchu, można odpowiedzieć: ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową. Oczywiście wszelkie ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha dodatkowo poprawią ich definicję, jednak przy zbyt wysokiej zawartości tłuszczu w organizmie, nawet bardzo mocne mięśnie brzucha nie będą widoczne.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

 • Zadbaj o dłonie przy komputerze

  Coraz więcej ludzi pracuje regularnie przy komputerze. Dłonie spędzają na klawiaturze i myszce większość dnia.

 • Nie bój się ćwiczyć z chorobą niedokrwienną

  Ćwiczenia odgrywają ważną rolę zarówno w zapobieganiu jak i rehabilitacji wielu chorób serca. Mogą one mieć pozytywny wpływ na wiele czynników ryzyka chorób serca takich jak nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu, cukrzyca czy nadwaga.

 • Jedz błonnik, zadbaj o jelita

  Błonnik nierozpuszczalny w wodzie (inaczej włókno pokarmowe), jest odporny na działanie enzymów trawiennych i pełni wiele funkcji w naszym organizmie, m.in. reguluje poziom kwasu solnego w żołądku i wpływa na wydzielanie hormonów układu pokarmowego (gastryny). To nie jedyne jego zalety, stanowi bowiem dobre podłoże dla rozwoju właściwej flory bakteryjnej jelit, jest zatem niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

 • Obawy przed noszeniem soczewek

  Osoby, które nigdy jeszcze soczewek nie nosiły, często mają pewne, zazwyczaj nieuzasadnione obawy. Pomagamy je rozwiać.

 • Nie daj się ograniczyć okularom. Noś kontakty!

  Ile razy musiałeś rezygnować z uprawiania sportu w obawie o to, że w trakcie ćwiczeń twoje okulary spadną lub ulegną uszkodzeniu? Od momentu wynalezienia soczewek kontaktowych wady wzroku przestały być już problemem dla sportowców. Ty również nie daj się ograniczyć okularom. Załóż soczewki i ciesz się pełną swobodą ruchu.

 • Jak gorączka wpływa na organizm?

  Czujesz, że twoje czoło jest rozpalone, a ciało przechodzą lodowate dreszcze? Dowiedz się co się dzieje z twoim organizmem podczas gorączki.

 • Jak schudnąć przed sylwestrem?

  Jeżeli w święta zdarzyło ci się zjeść troszkę za dużo, masz jeszcze kilka dni, żeby wrócić do formy i zmieścić się w sylwestrowej kreacji. Jak ratować się, jeżeli za bardzo sobie w święta pofolgowaliśmy?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij