×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Mniszek lekarski w terapii nowotworowej

Mniszek lekarski (mniszek pospolity) to znany wszystkim mlecz, który można spotkać prawie na każdym trawniku. Ze względu na zawarte w nim witaminy i składniki mineralne chętnie wykorzystywany jest w kuchni. Ostatnio coraz częściej mówi się o korzystnym wpływie mniszka lekarskiego w leczeniu chorób nowotworowych. Czy te informacje potwierdzają specjaliści?

Preparaty z mniszka mogą okazać się skuteczne w niektórych chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Znajdują też zastosowanie chorobach nerek, zapaleniu pęcherza moczowego, kamicy moczowej. Czasami wykorzystuje się go też przy braku łaknienia i dyspepsji.

Ostatnio coraz więcej zaczyna się mówić o korzystnym wpływie mniszka lekarskiego w leczeniu chorób nowotworowych. Są wykonywane rożne badania mające na celu potwierdzić te informacje. Na razie jednak nie jest to absolutnie środek zarejestrowany jako lek służący do leczenia nowotworów. Można stosować go jedynie jako element uzupełniający podstawową terapię - pod warunkiem uzyskania na to zgody od swojego lekarza prowadzącego.

Absolutnie jednak nie można rezygnować z chemioterapii, radioterapii czy zabiegu operacyjnego, jeśli takie są zalecenia lekarzy. Odstąpienie od właściwych metod leczenia na rzecz stosowania tylko ziół przyczyni się do tego, że pacjent nie będzie miał szansy na wyleczenie. 


Podziel się: