×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Przebywanie na mrozie wiąże się z przeziębieniem?

Gdyby zrobić ankietę na ten temat okazałoby się, że większość ludzi potwierdza tę tezę. Owszem, niskie temperatury mają duży wpływ na ludzki organizm, jednak kwestia pewnego złapania infekcji podczas przebywania na mrozie nie jest już taka oczywista.

Nie od dziś wiadomo, że pobyt na świeżym powietrzu ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a ta zasada pozostaje w mocy także podczas mrozów i niskich temperatur. Osoby, które często wychodzą na zewnątrz i do tego uprawiają regularną aktywność fizyczną, oprócz posiadania lepszej kondycji są także bardziej odporne na wszelkiego rodzaju infekcje.

Przebywanie na mrozie nie odbije się źle na naszym zdrowiu, jeśli będzie dobrze przemyślane – każde wyjście powinno być poprzedzone mądrym wyborem stroju, który będzie chronił nasze ciało przed nadmierną utratą ciepła. W szczególności dbać powinniśmy o partie najbardziej wrażliwe na niskie temperatury, czyli głowę, dłonie i stopy – czapka, rękawiczki, grube skarpety i ocieplane buty to absolutna konieczność. Jeśli nasz strój nie będzie odpowiedni do niskich temperatur szybko może dojść do wychłodzenia organizmu i co za tym idzie – spadku odporności, który sprzyja łapaniu wszelkiego rodzaju wirusów i infekcji.

Podsumowując – by doszło do rozwoju choroby w organizmie, musi dojść do kontaktu z wirusem, więc samo przebywanie na mrozie nie spowoduje pojawienia się przeziębienia.


Podziel się: