Nowy projekt Google

Jak informuje „New Scientist” najnowszy projekt Google ma nam pomóc zrozumieć, na czym właściwie polega dobry stan zdrowia.

Sekcja Google X specjalizująca się w technologiach eksperymentalnych podjęła współpracę z Duke University z Północnej Karoliny oraz kalifornijskim Stanford University w celu wyjaśnienia biologicznych podstaw dobrego stanu zdrowia.

Zespół rozpoczął badania na próbie 175 ochotników, które obejmą zsekwencjonowanie ich genów, pobranie płynów ustrojowych, analizę diety, przyjmowanych leków oraz informacji dotyczących rodziny. W kolejnych latach naukowcy planują rozszerzenie badanej grupy do kilku tysięcy osób.

To już trzeci projekt firmy Google z zakresu biologii i medycyny. Pierwszy dotyczył procesu starzenia, drugi natomiast prac nad stworzeniem inteligentnych szkieł kontaktowych, które przy pomocy specjalnych czujników mierzyłyby poziom glukozy u osób chorych na cukrzycę.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus