Paracetamol, (120 mg / 5 ml), zawiesina, 100 ml
4.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Paracetamol, (120 mg / 5 ml), zawiesina, 100 ml

Paracetamol, (120 mg / 5 ml), zawiesina, 100 ml
4.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Paracetamol w zawiesinie to środek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym o smaku truskawkowym przeznaczony specjalnie dla dzieci.

Skład

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, sacharyna sodowa, benzoesan sodu, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Doustnie.
Dzieci w wieku 3 m.ż, - 12m.ż.: 2,5-5 ml (60-120 mg), czyli 1/2-1 miarki o pojemności 5 ml.
Dzieci w wieku 1-6 lat: 5-10 ml (120-250 mg) czyli 1-2 miarki o pojemności 5 ml
Dzieci w wieku 6-12 lat: 10-20 ml (240-480 mg) czyli 2-4 miarki o pojemności 5 ml.

W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 h, maksymalnie do 4 dawek na dobę. Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza.
Nie podawać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Wskazania

Zaleca się stosowanie Paracetamolu w bólach:

  • głowy,
  • zębów (w tym w bólu związanym z ząbkowaniem),
  • po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych,
  • mięśniowych i kostnostawowych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku:

  • nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik leku
  • wirusowego zapalenia wątroby
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek
  • choroby alkoholowej

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka i rumień, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie się, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, aż do objawow wstrząsu, napad astmy oskrzelowej. U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 847 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Paracetamol (zawiesina doustna) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Gorączka towarzysząca przeziębieniu i grypie. Bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe o małym lub umiarkowanym nasileniu. Bóle po zabiegach chirurgicznych lub stomatologicznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Niemowlęta 3-12 miesiąc życia 2,5-5 ml; dzieci 2-6 rok życia 5-10 ml, dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml. Preparat stosować maksymalnie 4 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby lub nerek, astmę oskrzelową. Gdy dziecko przyjmuje inne leki, a szczególnie doustne leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY