Paracetamol Hasco o smaku pomarańczowym, 120mg/5ml, zawiesina doustna, 150 g

paracetamol, zawiesina, ból, gorączka, ząbkowanie

12.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław

Opis

Paracetamol Hasco to lek stosowany u dzieci i niemowląt w celu zmniejsza gorączki i złagodzenia bólu. W zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany. 

Smak pomarańczowy.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa(E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat pomarańczowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 mg do 15 mg na kilogram masy ciała.

Wiek (masa ciała dziecka) Zalecana Dawka Jednorazowa Maksymalna Dawka Dobowa
od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 2,5 ml (60 mg) 10 ml (240 mg)
od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 4 ml (96 mg) 16 ml (384 mg)
od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 5 ml (120 mg) 20 ml (480 mg)
od 1 do 2 lat (do 10,5 kg) 6,5 ml (156 mg) 26 ml (624 mg)
od 2 do 3 lat (do 13 kg) 8 ml (192 mg) 32 ml (768 mg)
od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) 12 ml (288 mg) 48 ml (1152 mg)
od 6 do 8 lat (do 24 kg) 15 ml (360 mg) 60 ml (1440 mg)
od 9 do 10 lat (do 32 kg) 20 ml (480 mg) 80 ml (1920 mg)
od 11 do 12 lat (do 45,6 kg) 28,5 ml (684 mg) 114 ml (2736 mg)
  • Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.
  • Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.

Działanie

Paracetamol jest lekiem działającym przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Stosowany w zaleconych dawkach jest dobrze tolerowany. Nie działa przeciwzapalnie i nie hamuje agregacji płytek krwi. 

Wskazania

Paracetamol Hasco stosuje się w przypadku:

  • gorączki,
  • bóli różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu),
  • dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

U niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia (o masie ciała do 4 kg):  Paracetamol Hasco stosuje się do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Paracetamolu Hasco:

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Choroba alkoholowa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 pacjentów na 10 000):

  • skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 pacjenta na 10 000):

  • zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia)
  • zmniejszenie liczby leukocytów (leukopenia, agranulocytoza)
  • nudności, wymioty, biegunka
  • zaburzenia czynności wątroby.

Lek stosowany przez dłuższy czas lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek oraz methemoglobinemię z objawami sinicy (szaroniebieskie zabarwienie skóry). Są doniesienia o bardzo rzadko występujących przypadkach ciężkich reakcji skórnych (ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania.
  • Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.
  • Lek należy ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób niedożywionych.
  • U pacjentów z astmą, uczulonych na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy) może wystąpić uczulenie na paracetamol.
  • Dostępne wyniki badań wskazują, że podawanie paracetamolu może stanowić czynnik ryzyka rozwoju astmy oraz chorób alergicznych u dzieci.
  • Okres ważności po pierwszym otwarciu: 12 miesięcy.
  • Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Paracetamol Hasco może wchodzić w następujące interakcje:

  • Leku nie należy przyjmować wraz z ośrodkowo działającymi środkami przeciwbólowymi ani z alkoholem, ponieważ nasila ich działanie.
  • W przypadku jednoczesnego stosowania: barbituranów, leków przeciwpadaczkowych (m.in. glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), rifampicyny, wzmaga się szkodliwe działanie paracetamolu na wątrobę.
  • Paracetamol zwiększa toksyczność chloramfenikolu.
  • Długotrwałe stosowanie paracetamolu w dużych dawkach nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny.
  • Jednoczesne stosowanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.
  • Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę.
  • Wchłanianie paracetamolu jest przyspieszone przez leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np metoklopramid, domperidon) i opóźnione przez leki opóźniające opróżnianie żołądka (np. kolestyramina).
  • Stosowanie paracetamolu w skojarzeniu z zydowudyną może powodować neutropenię.
  • Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.

Wpływ na badania laboratoryjne

Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Krup wirusowy (podgłośniowe zapalenie krtani) to jedna z chorób górnych dróg oddechowych u dzieci, która jest przenoszona drogą kropelkową. Jej przebieg jest zwykle łagodny, lecz nasilające się objawy czy brak poprawy w leczeniu są podstawą do hospitalizacji. Co wywołuje podgłośniowe zapalenie krtani u dzieci i jakie symptomy mu towarzyszą? W jaki sposób leczy się krup wirusowy u dziecka?

  • Mononukleoza jest infekcją wirusową przenoszoną głównie drogą kropelkową – poprzez kontakt ze śliną (dlatego też często jest nazywana „chorobą pocałunków"). Wywołana jest przez wirusa z rodziny Herpes – wirusa Epstein-Barr (EBV). Łatwo pomylić ją ze zwykłym przeziębieniem, objawami są bowiem głównie ból gardła i głowy, podwyższona temperatura ciała, ogólne zmęczenie. Powiększają się węzły chłonne i migdałki, czasami również wątroba oraz śledziona.  Jak wygląda diagnostyka i leczenie mononukleozy zakaźnej?

  • Wirus RSV (Respiratory Syncytial Virus) to wirus nabłonka oddechowego, który należy do rodziny paramyksowirusów (łac. Paramyxoviridae). Jest głównym czynnikiem etiologicznym odpowiedzialnym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików u najmłodszych dzieci.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, dziś o 08:00

lek. Yuliya Onyshchuk

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij