×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml
Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml
15.99 zł

Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml

Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml
15.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Panadol dla dzieci to produkt leczniczy, który obniża gorączkę i łagodzi ból, które występują w okresie przeziębienia i grypy, po szczepieniach.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy (E219), etylu parahydroksybenzoesan sodowy (E215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217), sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Przed każdorazowym użyciem należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.
  • Do opakowania dołączona jest miarka.
  • Dawkowanie zależne jest od masy ciała.
  • Leku nie należy podawać częściej niż co 4 godziny ani nie podawać więcej niż 4 dawki w ciągu doby.
  • Jeżeli gorączka nie ustąpi w ciągu 24 godzin (4 dawki) należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ gorączka może być objawem ciężkiej infekcji, która wymaga szybkiej diagnozy.
  • Leku nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Masa ciała

dziecka

Dawka

jednorazowa

Wiek
6 kg 3,5 ml 3 miesiące
8 kg 5 ml 6 miesięcy
9 kg 5,5 ml 9 miesięcy
10 kg 6 ml 1 rok
12,5 kg 8 ml 2 lata
15 kg 9 ml 3 lata
17 kg 10,5 ml 4 lata
19 kg 12 ml 5 lat
21 kg 13 ml 6 lat
30 kg 19 ml 9 lat
42 kg 26 ml 12 lat

Działanie

Panadol dla dzieci zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • Ból i gorączka towarzyszące przeziębieniu i grypie lub po szczepieniach ochronnych.
  • Ból różnego pochodzenia jak np. bolesne ząbkowanie; ból zębów, głowy, gardła, ucha.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Panadol dla dzieci:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli są stosowane inne leki zawierające paracetamol,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • wysypka skórna, swędzenie skóry, utrudnione oddychanie, opuchlizna warg, języka,
  • sińce i krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • ostra, uogólniona wysypka krostkowa,
  • gorączka,
  • problemy z oddychaniem (szczególnie jeśli w przeszłości występowały podobne objawy po podaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych).

W przypadku wystąpienia jednego z powyższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Leku Panadol dla dzieci nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do zaburzeń wątroby lub nawet do jej uszkodzenia.
  • Stosować lek ostrożnie u osób z niewydolnością wątroby i nerek, z niedowagą lub niedożywieniem.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem, jeśli ból ma charakter przewlekły.
  • Lek zawiera azorubinę, która może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera sorbitol, który jest źródłem fruktozy, wykazuje również łagodne działanie przeczyszczające.
  • Lek zawiera maltitol - stosowanie leku omówić z lekarzem, jeśli stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów.
  • Lek zawiera estry parahydroksybenzoesanów, które mogą powodować reakcje alergiczne, również typu późnego.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Panadol dla dzieci może wchodzić w interakcje z:

  • metoklopramidem,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • lekami nasennymi, lekami przeciwpadaczkowymi,
  • inhibitorami MAO.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na niektóre badania laboratoryjne, np. oznaczanie glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 3 miesięcy.

Przed podaniem leku dziecku poniżej 2 roku życia wskazany jest kontakt z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Panadol dla dzieci - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie:

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania:

Bole różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle zębów i ból gardła. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.  W wieku 3 miesiąca życia  (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml; 6 miesiąc życia (8 kg) - 5,0 ml; 9 miesiąc życia (9 kg) - 5,5 ml; 1 rok życia (10 kg) - 6,0 ml; 2 rok życia (12,5 kg) - 8,0 ml; 3 rok życia (15 kg) - 9,0 ml; 4 rok życia (17 kg) - 10,5 ml; 5 rok życia (19 kg) - 12,0 ml; 6 rok życia (21 kg) - 13,0 ml; 9 rok życia (30 kg) - 19,0 ml; 12 rok życia (42 kg) - 26,0 ml. Podawać preparat nie częściej niż co 4 godziny oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby . Preparat można stosować u dzieci chorych na cukrzycę (nie zawiera cukru).

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko jest nadwrażliwe na składniki preparatu. Gdy dziecko choruje na schorzenia wątroby, nerek, padaczkę. Gdy dziecko przyjmuje preparaty przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe, inne preparaty przeciwbólowe.

Skutki uboczne:

Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić  zaburzenia w obrazie krwi.

Panadol dla dzieci - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie:

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania:

Bole różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle zębów i ból gardła. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.  W wieku 3 miesiąca życia  (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml; 6 miesiąc życia (8 kg) - 5,0 ml; 9 miesiąc życia (9 kg) - 5,5 ml; 1 rok życia (10 kg) - 6,0 ml; 2 rok życia (12,5 kg) - 8,0 ml; 3 rok życia (15 kg) - 9,0 ml; 4 rok życia (17 kg) - 10,5 ml; 5 rok życia (19 kg) - 12,0 ml; 6 rok życia (21 kg) - 13,0 ml; 9 rok życia (30 kg) - 19,0 ml; 12 rok życia (42 kg) - 26,0 ml. Podawać preparat nie częściej niż co 4 godziny oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby . Preparat można stosować u dzieci chorych na cukrzycę (nie zawiera cukru).

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko jest nadwrażliwe na składniki preparatu. Gdy dziecko choruje na schorzenia wątroby, nerek, padaczkę. Gdy dziecko przyjmuje preparaty przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe, inne preparaty przeciwbólowe.

Skutki uboczne:

Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić  zaburzenia w obrazie krwi.

Opis

Panadol dla dzieci to produkt leczniczy, który obniża gorączkę i łagodzi ból, które występują w okresie przeziębienia i grypy, po szczepieniach.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy (E219), etylu parahydroksybenzoesan sodowy (E215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217), sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Przed każdorazowym użyciem należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.
  • Do opakowania dołączona jest miarka.
  • Dawkowanie zależne jest od masy ciała.
  • Leku nie należy podawać częściej niż co 4 godziny ani nie podawać więcej niż 4 dawki w ciągu doby.
  • Jeżeli gorączka nie ustąpi w ciągu 24 godzin (4 dawki) należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ gorączka może być objawem ciężkiej infekcji, która wymaga szybkiej diagnozy.
  • Leku nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Masa ciała

dziecka

Dawka

jednorazowa

Wiek
6 kg 3,5 ml 3 miesiące
8 kg 5 ml 6 miesięcy
9 kg 5,5 ml 9 miesięcy
10 kg 6 ml 1 rok
12,5 kg 8 ml 2 lata
15 kg 9 ml 3 lata
17 kg 10,5 ml 4 lata
19 kg 12 ml 5 lat
21 kg 13 ml 6 lat
30 kg 19 ml 9 lat
42 kg 26 ml 12 lat

Działanie

Panadol dla dzieci zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • Ból i gorączka towarzyszące przeziębieniu i grypie lub po szczepieniach ochronnych.
  • Ból różnego pochodzenia jak np. bolesne ząbkowanie; ból zębów, głowy, gardła, ucha.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Panadol dla dzieci:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli są stosowane inne leki zawierające paracetamol,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • wysypka skórna, swędzenie skóry, utrudnione oddychanie, opuchlizna warg, języka,
  • sińce i krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • ostra, uogólniona wysypka krostkowa,
  • gorączka,
  • problemy z oddychaniem (szczególnie jeśli w przeszłości występowały podobne objawy po podaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych).

W przypadku wystąpienia jednego z powyższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Leku Panadol dla dzieci nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do zaburzeń wątroby lub nawet do jej uszkodzenia.
  • Stosować lek ostrożnie u osób z niewydolnością wątroby i nerek, z niedowagą lub niedożywieniem.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem, jeśli ból ma charakter przewlekły.
  • Lek zawiera azorubinę, która może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera sorbitol, który jest źródłem fruktozy, wykazuje również łagodne działanie przeczyszczające.
  • Lek zawiera maltitol - stosowanie leku omówić z lekarzem, jeśli stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów.
  • Lek zawiera estry parahydroksybenzoesanów, które mogą powodować reakcje alergiczne, również typu późnego.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Panadol dla dzieci może wchodzić w interakcje z:

  • metoklopramidem,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • lekami nasennymi, lekami przeciwpadaczkowymi,
  • inhibitorami MAO.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na niektóre badania laboratoryjne, np. oznaczanie glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 3 miesięcy.

Przed podaniem leku dziecku poniżej 2 roku życia wskazany jest kontakt z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa