Paracetamol Aflofarm, (120 mg / 5 ml), zawiesina doustna, 100 ml

paracetamol, zawiesina, ból, gorączka, ząbkowanie, przeziębienie

4.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Paracetamol Aflofarm to produkt leczniczy o działaniu obniżającym gorączkę, do stosowania w dolegliwościach bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zębów, ból związany z ząbkowaniem).

Smak truskawkowy.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: polisorbat 80, sacharoza, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa (E 124), substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa (AR 0012/F), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Do opakowania dołączona jest miarka.
  • Dawkę leku ustala się zwykle na podstawie masy ciała - przeciętnie 10-15 mg/kg mc, nie należy przekraczać dawki dobowej 60 mg/kg mc/24h.
Wiek dziecka Dawka jednorazowa
Dzieci od 3 do 12 miesiąca życia 2,5-5 ml (60-120 mg paracetamolu)
Dzieci od 1 do 6 lat 5-10 ml (120-240 mg paracetamolu)
Dzieci od 6 do 12 lat 10-20 ml (240-480 mg paracetamolu)
  • Lek nie powinien być podawany częściej niż co 4 godziny, maksymalnie do 4 dawek na dobę.
  • U dzieci poniżej 2 lat lek należy stosować w porozumieniu z lekarzem.
  • Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Działanie

Paracetamol Aflofarm wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • gorączka (towarzysząca przeziębieniu lub grypie),
  • ból różnego pochodzenia, o małym do umiarkowanego nasilenia: ból głowy, zębów, związany z ząbkowaniem, po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych, mięśniowy, kostno-stawowy.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Aflofarm:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta zdiagnozowano wirusowe zapalenie wątroby, ciężką niewydolność nerek i/lub wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • świąd, rumień, pokrzywka, wysypka,
  • duszność,
  • wymioty, nudności,
  • zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka,
  • pocenie się.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • zaburzenia w obrazie krwi jak małopłytkowość, agranulocytoza, granulocytopenia,
  • kolka nerkowa, niewydolność nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera paracetamol. Nie należy stosować tego leku z innymi zawierającymi paracetamol.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli stwierdzono u pacjenta zaburzoną czynność nerek lub wątroby.
  • Bez konsultacji z lekarzem leku nie stosować dłużej niż: 10 dni - w przypadku bólu, 3 dni - w przypadku gorączki, 2 dni - w przypadku objawów związanych z przeziębieniem.
  • Nie należy łączyć paracetamolu i alkoholu.
  • Stosowanie leku u dzieci poniżej 2 lat skonsultować z lekarzem.
  • Lek zawiera czerwień koszenilową, która może powodować reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera sacharozę - należy to wziąć pod uwagę w przypadku cukrzycy.
  • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie zamrażać. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Aflofarm może wchodzić w interakcje z:

  • metoklopramidem,
  • lekami nasennymi i uspokajającymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • NLPZ,
  • inhibitorami MAO,
  • kofeiną.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Stosowanie leku u dzieci poniżej 2 lat skonsultować z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Mononukleoza jest infekcją wirusową przenoszoną głównie drogą kropelkową – poprzez kontakt ze śliną (dlatego też często jest nazywana „chorobą pocałunków"). Wywołana jest przez wirusa z rodziny Herpes – wirusa Epstein-Barr (EBV). Łatwo pomylić ją ze zwykłym przeziębieniem, objawami są bowiem głównie ból gardła i głowy, podwyższona temperatura ciała, ogólne zmęczenie. Powiększają się węzły chłonne i migdałki, czasami również wątroba oraz śledziona.  Jak wygląda diagnostyka i leczenie mononukleozy zakaźnej?

  • Gorączka u dzieci bardzo często przysparza ogromnego problemu rodzicom. Część z nich boi się dawać dzieciom leki przeciwgorączkowe, nie wiedząc dokładnie, w jaki sposób należy je dawkować i jakie odstępy czasu należy zachować pomiędzy poszczególnymi dawkami leków. Który lek w walce z infekcją podawać dzieciom, jaka jest bezpieczna dawka ibuprofenu lub paracetamolu, która można podać maluchowi? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • NOP (niepożądany odczyn poszczepienny) to gwałtowna reakcja organizmu występująca po podaniu szczepionki, która zdarza się ze średnią częstością 1:10000 podanych dawek. Niepożądane odczyny poszczepienne dzieli się na łagodne, objawiające się podwyższoną temperaturą ciała i zaczerwienieniem miejsca wkłucia, poważne, obejmujące gorączkę czy obrzęk kończyny oraz ciężkie, zagrażające życiu, takie jak wstrząs anafilaktyczny. Jak postępować w przypadku wystąpienia NOP?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, jutro o 00:00

dr n. med. Ewgenij Mozgunow

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij