Apap dla dzieci forte, 40 mg/ml, zawiesina doustna, 85 ml

paracetamol, zawiesina, grypa, przeziębienie, gorączka

23,29 zł
27,40 zł / 100 ml
Sprawdź warianty
85 ml
23,29 zł
27,40 zł / 100 ml
150 ml
22,79 zł
15,19 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Na każdą gorączkę
od urodzenia1

 


1U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza

gorączka

ból głowy

ból gardła

ból lub/i gorączka
w przebiegu grypy lub
przeziębienia

ból związany
z zapaleniem
ucha środkowego

ból zęba

bolesne ząbkowanie

bóle mięśni i kości

ból lub/i gorączka związane
z odczynem poszczepiennym

gorączka w przebiegu ospy
wietrznej lub biegunki
wirusowej

Apap dla dzieci Forte zawiera paracetamol, substancję
o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

Mało leku do podania
dzięki stężeniu 40 mg/ml

Stosowanie od urodzenia1

Pomarańczowy smak,
który smakuje dzieciom 2

Umożliwia dawkowanie zgodne
z aktualną masą ciała dziecka

Można stosować na czczo

1U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza

Trzy proste kroki

Określ dawkę wyszukując
aktualną wagę dziecka
w kalkulatorze dawkowania leku Apap dla Dzieci Forte.

Dobrze wstrząśnij butelką
przed użyciem. Za pomocą
strzykawki odmierz
odpowiednią ilość leku.

Podaj lek dziecku (warto
podawać strzykawką skierowaną w stronę ścianki policzka – nie na wprost).

Kalkulator dawkowania


Dawkę leku dobieraj zawsze według masy ciała dziecka.

Dawkowanie co 6 godzin. Dawka dobowa paracetamolu 60 mg/kg masy ciała dziecka.
Dawka jednorazowa 15 mg/kg masy ciała dziecka.

APAP dla dzieci Forte  Można stosować na czczo

Apap dla dzieci Forte jest lekiem gotowym i może być przyjmowany
wraz z jedzeniem i napojami. Spożywanie jedzenia nie wykazało wpływu na skuteczność leku, jednak przyjmowanie tego leku po posiłku może opóźnić występowanie efektów jego działania.

  Pamiętaj! 

Wpisz datę pierwszego
otwarcia zawiesiny i korzystaj
z niej przez 6 miesięcy od daty
pierwszego otwarcia

BEZ GLUTENU

BEZ BARWNIKÓW

Substancją czynną jest paracetamol 40 mg/ml

Pozostałe składniki:

kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].

Wybierz APAP odpowiedni do potrzeb dziecka

Na każdą gorączke
od urodzenia1

Mało leku do połknięcia,
smakuje dzieciom2 

Na gorączkę dla dzieci
od 4 roku życia

Granulki na język
bez popijania

Na objawy przeziębienia
i grypy od 6 roku życia:

udrożnia nos i zatoki,
usuwa gorączkę i ból

Skrócona informacja o leku po kliknięciu w „sprawdź”

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.


Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].

 

APAP dla dzieci FORTE zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki.

Wskazania

APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych).


APAP dla dzieci FORTE jest przeznaczony do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), dzieci powyżej 12 lat, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku).

Dawkowanie

Dawkowanie należy ustalić przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.

U dzieci poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu przez lekarza. Dokładna ilość leku APAP dla dzieci FORTE powinna być podana przy użyciu 5 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25 ml) lub 6 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25 ml) dołączonej do opakowania.

Doustną strzykawkę po użyciu powinno się kilkukrotnie opłukać aż po jej wylot (wypełniając ją wodą).

W przypadku wysokiej gorączki (>39° C), objawów zakażenia lub przedłużających się objawów trwających dłużej niż 2 dni, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki, lecz przyjąć dawkę leku APAP dla dzieci FORTE o zwykłej porze. 

 

Przeciwwskazania

 

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w części składu produktu.

 

Inne informacje

 

Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu celem ochrony przed światłem.

 

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia reakcji alergicznych (uczulenia) na paracetamol takich jak: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności, czy spadek ciśnienia krwi.

 

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku oraz na etykiecie butelki po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

 

Okres ważności 3 lata. Zawiesina doustna powinna zostać wykorzystana w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki.

 

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.

ul. Ziębicka 40

50-507 Wrocław

1U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza.

2 Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4 2019, IQS CHPL APAP dla dzieci FORTE

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża 

Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pokaż wszystkie produkty APAP

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Opis

Apap dla dzieci forte to lek w formie doustnej zawiesiny przeznaczony dla dzieci, który stosuje się go w doraźnym łagodzeniu małego oraz umiarkowanego bólu a także gorączki. Zawiesinę podaje się m. in. w: bólu głowy, gardła również przy przeziębieniu lub grypie, bolesnym ząbkowaniu czy bólu po usunięciu migdałków. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla dzieci o masie ciała do 40 kg (czyli w przedziale od 0 do około 12 lat), ale można podawać go również osobom dorosłym. Lek zawiera paracetamol, który można podawać w przebiegu ospy wietrznej i biegunki wirusowej.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 ml paracetamolu.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, za pomocą strzykawki dołączonej do opakowania. Doustną strzykawkę po użyciu powinno się kilkukrotnie opłukać aż po jej wylot (wypełniając ją wodą).

Przed użyciem należy wstrząsnąć butelkę.

U dzieci poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu przez lekarza.

Dawkowanie leku Apap dla dzieci forte zależy od masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.

W przypadku wysokiej gorączki (powyżej 39ºC), objawów zakażenia lub przedłużających się objawów trwających dłużej niż 2 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Instrukcja dla przykładowego dawkowania 15mg/kg masy ciała co 6 godzin:

Masa ciała Dawka jednorazowa (co 6 godzin) Objętość zawiesiny doustnej podawana w dawce jednorazowej (co 6 godzin) Maksymalna dawka dobowa
ilość paracetamolu objętość leku
3 kg 45 mg 1,125 ml 180 mg 4,5 ml
4 kg 60 mg 1,5 ml 240 mg 6 ml
5 kg 75 mg 1,875 ml 300 mg 7,5 ml
6 kg 90 mg 2,25 ml 360 mg 9 ml
7 kg 105 mg do 2,625 ml 420 mg 10,5 ml
8  do 10 kg 120 do 150 mg 3 do 3,75 ml 480-600 mg 12-15 ml
11 do 15 kg 165 mg do 225 mg 4,125-5,625 ml 660-900 mg 16,5-22,5 ml
16 do 22 kg 240 do 330 mg 6 do 8,25 ml 960-1320 mg 24-33 ml
23 do 30 kg 345 do 450 mg 8,5 do 11,25 ml 1380-1800 mg 34,5-45 m
31 do 40 kg 465 do 600 mg 11,625-15 ml 1860-2400 mg 46,5-60 ml
powyżej 41 kg 615 do 1000 mg 15,375 ml do 25 ml 2460-3000 mg (więcej niż 41 do 50 kg mc.) 61,5-75 ml
4000 mg (więcej niż 51 kg mc.) 100 ml

Więcej informacji na ulotce dołączonej do strony.

Działanie

Lek Apap dla dzieci forte zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek Apap dla dzieci forte  jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o lekkim i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki, np.: bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego za zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku APAP dla dzieci forte jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, APAP dla dzieci forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia reakcji alergicznych (uczulenia) na paracetamol takich jak: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności, czy spadek ciśnienia krwi.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): umiarkowana senność; nudności; wymioty.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób): zawroty głowy; senność; zdenerwowanie; uczucie palenia w gardle; biegunka; ból brzucha (w tym skurcze i zgaga); zaparcie; ból głowy; nasilone pocenie; zmniejszona ciepłota ciała (dreszcze).

Rzadko występujące działanie niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): zaczerwienienie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 10 000 pacjentów): choroby układu krwiotwórczego (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby i sporadyczne przypadki braku białych krwinek, zaburzenia w tworzeniu komórek krwi w szpiku kostnym); u pacjentów predysponowanych skurcz oskrzeli; reakcje skórne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek zawiera sacharozę oraz metylu parahydroksybenzoesan (E 218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E 216). Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Dawka powyżej 10 ml zawiesiny doustnej zawiera więcej niż 5 g sacharozy w dawce, co powinno być rozważone u pacjentów chorujących na cukrzycę. Sacharoza może być szkodliwa dla zębów.
Metylu parahydroksybenzoesan (E 218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E 216) mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku osób z: chorobami wątroby, zaburzeniami czynności nerek, niedokrwistością hemolityczną, odwodnieniem czy niedożywieniem, niedoborem enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, astmą oskrzelową po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego.

Apap dla dzieci forte zawiera paracetamol, więc aby zapobiec jego przedawkowaniu należy sprawdzić ewentualną zawartość tej substancji w innych lekach jednocześnie stosowanych.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C oraz w oryginalnym opakowaniu celem ochrony przed światłem. Lek powinien znajdować się w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Termin ważności po pierwszym otwarciu wynosi 6 miesięcy.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Apap dla dzieci forte może wchodzić w interakcje z:

  • warfaryną lub acenokumarolem,
  • glikopironium i propanteliną,
  • doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
  • fenytoiną, fenobarbitalem, prymidonem, lamotryginą,
  • chloramfenikolem,
  • izoniazydem i ryfampicyną,
  • metoklopramidem i domperydonem,
  • probenecydem,
  • propranolem,
  • kolestyraminą,
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

APAP dla dzieci forte jest lekiem gotowym i może być przyjmowany wraz z jedzeniem i piciem (poza napojami alkoholowymi). Podczas leczenia zawiesiną APAP dla dzieci forte, nie pić napojów alkoholowych. Spożywanie posiłku nie wykazało wpływu na skuteczność leku, jednak przyjmowanie leku po posiłku może opóźnić jego działanie.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, czy myśli, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą celem uzyskania porady przed przyjęciem tego leku.

Ciąża:
APAP dla dzieci forte może być stosowany w ciąży tylko po uważnym rozważeniu stosunku korzyści i ryzyka. W takim przypadku, zalecane jest dokładne przestrzeganie dawki i czasu trwania stosowania. W trakcie ciąży, paracetamolu nie należy stosować przez długi czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami.

Karmienie piersią:
Lek APAP dla dzieci forte w zalecanych dawkach może być przyjmowany podczas karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia kwasu moczowego i glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie wolno stosować leku u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy, chyba, że jest to zalecone przez lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Zazwyczaj lek APAP dla dzieci forte nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługi maszyn. Jednak, jeśli pacjent odczuwa niewielką senność i zawroty głowy jako działania niepożądane, nie powinien prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Chociaż blisko 90 procent dzieci w wieku szkolnym ma mniejsze lub większe wady zgryzu, to tylko 10–15 procent z nich boryka się z zaawansowanymi problemami w tej sferze, które wymagają leczenia. Większość pacjentów poddaje się działaniom korekcyjnym ze względu na defekt kosmetyczny, a nie z powodu dolegliwości zdrowotnych.

  • W ramach projektu EduNav zrealizowano Ogólnopolskie Badanie Postrzegania Matematyki. Wynika z niego, że ponad 90 proc. polskich uczniów doświadcza lęku matematycznego. Dlaczego 9 na 10 uczniów szkół postrzega „królową nauk” jako źródło stresu? Czy wina jest po stronie polskiego systemu edukacji?

  • Bostonka to choroba zakaźna wywoływana przez enterowirusy, głównie wirusa Coxsackie A16. Najczęściej chorują dzieci do 5. roku życia, choć mogą na nią zachorować także dorośli. Nazywana jest chorobą dłoni, stóp i jamy ustnej (HFMD), ponieważ jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysypka – wykwity skórne – bolesne, nieswędzące pęcherzyki występujące na podeszwach stóp, dłoniach oraz na błonie śluzowej jamy ustnej. Sprawdź, jak można się zarazić – czy konieczny jest bezpośredni kontakt? Jak leczy się chorobę bostońską?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij