Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Voltaren Emulgel - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład diklofenak
Postać żel
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia
Działanie przeciwzapalne przeciwbólowe
PREPARATY PODOBNE
Diclac Lipogel, 1% (10 mg/g), żel, 100 g
Diclac Lipogel, 1%, żel, (10 mg / g), 50 g
Veral 1%, żel, 100 g
Diklofenak Lgo, 10 mg/g, żel,100 g

Promocja

Diklofenak Lgo, 10 mg/g,

8.99 zł 10.13 zł
Naklofen Top, 1%, żel, 10 mg/g, 60 g

Promocja

Naklofen Top, 1%, żel, 10

10.99 zł 14.06 zł
Olfen Żel 1%, żel przeciwzapalny i przeciwbólowy w tubie, 50 g
Veral, 1% żel, 55 g
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Miejscowe leczenie pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia delikatnie wcierać w skórę 3-4 razy na dobę. Unikać kontaktu żelu z oczami. Nie stosować na otwarte rany oraz błony śluzowe. Nie stosować dłużej niż 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej, nie dłużej niż 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry). Rzadko pęcherzykowate zapalenie skóry. Bardzo rzadko może wystąpić zwiększona wrażliwość na światło słoneczne (objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 100 g (import równoległy, Pharmavitae) Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 150 g Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, 50 g (import równoległy, InPharm) Voltaren Emulgel 1%, żel, 10 mg / g, 100 g Voltaren Emulgel 1%, żel, 10 mg / g, 50 g

Preparaty podobne:

Diclac Lipogel, 1% (10 mg/g), żel, 100 g Diclac Lipogel, 1%, żel, (10 mg / g), 50 g Veral 1%, żel, 100 g Diklofenak Lgo, 10 mg/g, żel,100 g Naklofen Top, 1%, żel, 10 mg/g, 60 g Olfen Żel 1%, żel przeciwzapalny i przeciwbólowy w tubie, 50 g Veral, 1% żel, 55 g

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Jak wybrać lek przeciwbólowy?

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.