Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Gripex Noc - Dextromethorphani hydrobromidum, Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Pheniramini maleas - zastosowanie i działanie lecznicze

Wskazania:

Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie:

>Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1-2 tabletki przed snem. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Uwaga! W przypadku utrzymywania się kaszlu dłużej niż 7 dni, a gorączki dłużej niż 3 dni od rozpoczęcia leczenia należy skontaktować się z lekarzem. Uwaga! W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

>U osób nadwrażliwych mogą wystąpić: nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, nieznaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca. Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, niestabilną chorobę wieńcową, jaskrę, padaczkę, przerost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, cukrzycę. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe, inhibitory MAO, leki przeciwdepresyjne, glikozydy nasercowe, leki obniżające ciśnienie krwi, doustne leki przeciwcukrzycowe. Uwaga! Nie należy stosować preparatu Gripex Noc z inhibitorami MAO oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami, a także w trakcie terapii zydowudyną. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.