×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworów, 8 saszetek
Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworów, 8 saszetek
11.99 zł

Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworów, 8 saszetek

Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworów, 8 saszetek
11.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Gripex HotActiv - Acidum ascorbicum, Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy) chlorowodorek fenylefryny

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwbólowe udrażnia nos przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania:

Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia i grypy: gorączki, bólu głowy, gardła, bólów mięśniowych i kostno-stawowych oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie, zapaleniu zatok przynosowych, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej wody.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie wolno spożywać alkoholu. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, fenyloketonurię, jaskra, nadczynność tarczycy.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, fenylefrynę, pseudoefedrynę, inhibitory MAO (leki stosowane w depresji), zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwdrgawkowe, leki obniżające ciśnienie tętnicze, indometacynę, preparaty będące antagonistami receptorów beta ( grupa leków stosowana w chorobach serca i nadciśnieniu tętniczym).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.

Skutki uboczne:

Reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej), podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok, zaburzenia oddychania, napady astmy, zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, niepokój, bezsenność, omamy, lęk, nerwowość.   Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Opis

Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg,

Substancje pomocnicze to: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Lek można stosować niezależnie od posiłków.

Leku Gripex Hot nie stosować dłużej niż 3 do 5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Działanie

Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostnostawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Gripex Hot:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub aminy sympatykomimetyczne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • Jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca,  wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąski kąt przesączania;
  • W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków;
  • W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV);
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Gripex HotActiv może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe działania niepożądane:

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka);
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem malej ilości moczu, przyspieszonym-oddechem, obrzękami);
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry;
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;
  • zaburzenia układu nerwowego niepokój, bezsenność;
  • zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera sacharozę. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy, co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego.
  • Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi:

  • paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie);
  • fenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa, czyli kataru);
  • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego lub w depresji);
  • zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV).

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek można stosować niezależnie od posiłków.
Nie należy pić alkoholu w okresie przyjmowania leku ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może zmniejszać zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji. Dlatego w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Producent

USP ZDROWIE SP.ZO.O.
Poleczki 35
Warszawa