Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

ból głowy, mięśni, gardła, fenylefryna, paracetamol, witamina c, saszetki, grypa, katar, przeziębienie, gorączka

19.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty GRIPEX

Pokaż wszystkie produkty linii Gripex marki Gripex

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Gripex Hot to lek w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego, stosowanego w przebiegu przeziębienia lub grypy czy objawów grypopochodnych. Gripex Hot zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, witaminę C oraz fenylefrynę i działa kompleksowo: udrażnia nos, pomaga zwalczyć gorączkę oraz ból. Lek można podawać dorosłym i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum)

1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 50 mg kwasu askorbowego, 10 mg chlorowodorku fenylefryny.

Substancje pomocnicze: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek podaje się doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w szklance gorącej wody.
  • Lek można stosować niezależnie od posiłków.
  • Leku Gripex Hot nie stosować dłużej niż 3 do 5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 saszetek na dobę.

Działanie

Gripex Hot działa kompleksowo na objawy grypy i przeziębienia. Zawarty w leku paracetamol działa przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo, natomiast fenylefryna udrażnia nos, przez zmniejszenie obrzęku błony śluzowej.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Gripex Hot jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Gripex Hot:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub aminy sympatykomimetyczne albo na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca,  wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąski kąt przesączania;
  • w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków;
  • w czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV);
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Gripex Hot może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe działania niepożądane:

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka);
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem malej ilości moczu, przyspieszonym-oddechem, obrzękami);
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry;
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;
  • zaburzenia układu nerwowego niepokój, bezsenność;
  • zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje: niewydolność wątroby lub nerek, astma oskrzelowa, rozrost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, zespół Raynaud’a (zblednięcie, a następnie zasinienie palców rąk, stóp, brzegów płatków usznych i czubka nosa występujące często pod wpływem zimna lub emocji), choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca.

Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe to przed zastosowaniem Gripex Hot należy skonsultować się z lekarzem.

Podczas leczenia produktem Gripex Hot należy zwrócić uwagę, czy inne stosowane leki nie zawierają paracetamolu i środków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa, aby uniknąć ryzyka przedawkowania.

Stosowanie produktu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.

Lek zawiera sacharozę. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy, co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego.

Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi:

  • paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie);
  • fenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa, czyli kataru);
  • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego lub w depresji);
  • zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV);
  • lekami przeciwzakrzepowymi;
  • lekami przeciwpadaczkowym;,
  • barbituranami;
  • innymi lekami indykującymi enzymy mikrosomowe wątroby (np. izoniazyd);
  • metoklopramidem;
  • cholinolitykami;
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi;
  • indometacyną;
  • antagonistami receptorów beta-adrenergicznych;
  • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;
  • glinem, żelazem - kwas askorbowy zmniejsza ich wchłanianie.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek można stosować niezależnie od posiłków.
Nie należy pić alkoholu w okresie przyjmowania leku ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Gripex Hot nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może zmniejszać zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji, dlatego w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Gronkowiec złocisty, czyli Staphylococcus aureus, to bakteria Gram-dodatnia, która jest głównym bakteryjnym patogenem człowieka, wywołującym różnorodne objawy kliniczne. Do zakażenia gronkowcem może dojść zarówno w warunkach szpitalnych, jak i pozaszpitalnych, a jego leczenie może być trudne ze względu na występowanie szczepów opornych na wiele leków. Część osób będących nosicielami gronkowca złocistego nie będzie miała żadnych objawów, u niektórych natomiast wystąpią groźne dla zdrowia symptomy. Jak leczy się zakażenia wywołane Staphylococcus aureus?

  • Masz wątpliwości, czym mogą się różnić te dwie infekcje? Zastanów się nad intensywnością objawów. Z przeziębieniem, mówiąc wprost, da się żyć. Grypa kładzie do łóżka największych twardzieli. I dobrze, bo to poważna choroba. Co jeszcze odróżnia przeziębienie i grypę? Jak sobie pomóc?

  • W sezonie 2020/2021 będą dostępne trzy szczepionki przeciw grypie. Dwie z nich zostały objęte refundacją. Kto powinien się zaszczepić? Ile będzie kosztować szczepionka? Kto będzie mógł zaszczepić się  bezpłatnie? Gdzie kupić szczepionkę przeciw grypie i jak ją przechowywać? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij