×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Gripex Hot MAX, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 8 saszetek
Gripex Hot MAX, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 8 saszetek
11.99 zł

Gripex Hot MAX, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 8 saszetek

Gripex Hot MAX, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 8 saszetek
11.99 zł
BEZPŁATNIE

Gripex HotActiv Forte - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy) chlorowodorek fenylefryny

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwbólowe udrażnia nos przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania:

Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy: gorączki, bólu głowy, gardła, bólów mięśniowych i kostno-stawowych oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody. Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, fenyloketonurię, jaskra, nadczynność tarczycy. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, fenylefrynę, pseudoefedrynę, inhibitory MAO (leki stosowane w depresji), zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwdrgawkowe, leki obniżające ciśnienie tętnicze, indometacynę, preparaty będące antagonistami receptorów beta ( grupa leków stosowana w chorobach serca i nadciśnieniu tętniczym). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.

Skutki uboczne:

Reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej), podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok, zaburzenia oddychania, napady astmy, zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, niepokój, bezsenność, omamy, lęk, nerwowość. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Opis

Gripex Hot Max, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Skład

1 saszetka zawiera:

substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg.

substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, potasu acesulfam (E 950), aromaty cytrynowe, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Jeśli po upływie 3 do 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku Gripex Hot Max

  • jeśli wcześniej występowały objawy uczulenie an którykolwiek składnik leku,
  • jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy,
  • w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków
  • w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,
  • w czasie przyjmowania zydowudyny
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe działania niepożądane:

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka);
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami);
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry;
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;
  • zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność;
  • zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera sacharozę. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem. Jedna saszetka zawiera 1,936 g sacharozy, co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego.
  • Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi:

  • paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie);
  • fenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu nieżytu nosa, czyli kataru);
  • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego lub w depresji);
  • zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek można stosować niezależnie od posiłków. Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub ody planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może zmniejszać zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji. Dlatego w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Producent

USP ZDROWIE SP.ZO.O.
Poleczki 35
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT