Masz skierowanie do sanatorium? Sprawdź, kiedy pojedziesz

mgr farm. Justyna Wodowska
mgr farm. Justyna Wodowska
Ekspert

mgr farm. Justyna Wodowska

Z wykształcenia i zamiłowania mgr farmacji, praktykująca z zapałem w jednej z Aptek DOZ Dbam o Zdrowie. W roku 2013 ukończyła studia podyplomowe uzyskując tytuł specjalisty w zakresie Farmacji Aptecznej, obecnie w trakcie studiów doktoranckich w zakresie nauk medycznych.

NFZ uruchomił system umożliwiający pacjentowi dostęp do informacji o złożonym skierowaniu na leczenie uzdrowiskowe.

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Lekarz kierując i kwalifikując pacjenta na leczenie uzdrowiskowe opiera się na wskazaniach oraz przeciwwskazaniach do leczenia uzdrowiskowego. Druk skierowania wystawiany przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie gwarantuje przydziału leczenia w uzdrowisku. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wymaga potwierdzenia przez oddział wojewódzki NFZ. Kwalifikacji dokonuje zespół lekarzy o specjalizacji balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej.

Okres oczekiwania nie jest jednak jednolity dla wojewódzkich oddziałów NFZ i zależy od ilości pacjentów, którzy w danym oddziale NFZ złożyli skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i oczekują na jego realizację. Jak to sprawdzić? Wystarczy wejść na stronę httpss://skierowania.nfz.gov.pl i wpisać numer skierowania, aby sprawdzić postępy. System umożliwia pacjentowi dostęp do informacji obejmujących m.in. dane ogólne (nr skierowania, jego bieżący status, datę wystawienia przez lekarza, datę wpływu do oddziału NFZ), ocenę lekarza balneologa, numer w kolejce, miejsce i termin leczenia sanatoryjnego.


Więcej o sanatoriach w artykule "Leczenie udrowiskowe - czy warto jechać do sanatorium?".

Poprzedni artykuł Pękający problem
Następny artykuł Kosmetyki dla nastolatka


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus