×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Jak wytrzymać na diecie?

Często podejmując dietę, nie wytrzymujemy walki z czasem i własnymi słabościami. Po tygodniu od jej rozpoczęcia, biegniemy do sklepu po czekoladkę, batonik lub chipsy. Jak można zatem oszukać własny umysł i wytrwać w postanowieniu obniżenia swojej masy ciała? Przypominamy podstawowe zasady odchudzania.
  1. Jedz tak często, by nie odczuwać głodu - w przypadku, gdy odczuwamy „ssanie w żołądku”, zmysł zapachu wyostrza się i łatwiej ulegamy niezdrowym pokusom.
  2. Zastanów się, czy chwila przyjemności jest warta zaprzepaszczenia twoich dotychczasowych dokonań - zapewne jutro nie będziesz mieć już ochoty na to ciasteczko, a wyrzuty sumienia będą Cię męczyć o wiele dłużej
  3. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej - zapełnisz w ten sposób żołądek oraz nawodnisz organizm. Co więcej - zredukujesz cellulit, a Twoja skóra stanie się jędrniejsza.
  4. Nigdy nie rób zakupów gdy jesteś głodny/a- w przeciwnym przypadku kupisz wiele niepotrzebnych i zabronionych produktów.
  5. Usuń z domu wszystkie potencjalne kuszące zagrożenia - im mniej pokus, tym lepiej.
  6. Zdrzemnij się - po wyspaniu, ochota na większość smakołyków zazwyczaj przechodzi sama.
  7. Zarejestruj się na forum osób będących na diecie - wsparcie ze strony osób, które borykają się z takim samym problemem co Ty, naprawdę pomaga. Ucząc się na błędach innych i opierając się o ich rady, stajemy się silniejsi i wytrwalsi w swoim postanowieniu.

Podziel się: