Plan na aktywny weekend - DOZ Maraton Łódź
Wioleta Słodka

Plan na aktywny weekend - DOZ Maraton Łódź

Weekend 21-23 kwietnia przyniesie mieszkańcom Łodzi moc sportowych atrakcji. A wszystko to za sprawą siódmej edycji DOZ Maratonu Łódź, który promowany jest jako Najgłośniejszy Maraton w Polsce.

W piątek oraz w sobotę na terenie łódzkiej Atlas Areny odbędzie się Expo Run&Fun. Targi będzie można odwiedzić w piątek w godzinach 12:00-21:00 oraz w sobotę od godziny 9:00 do 18:00. To doskonałe miejsce, aby obejrzeć oraz kupić odzież i akcesoria sportowe z najnowszych kolekcji, czy profesjonalny sprzęt sportowy. Na targach pojawią się również stoiska z suplementami diety i kosmetykami przeznaczonymi dla sportowców. 

Tego dnia rozpocznie się także wydawanie pakietów startowych dla zawodników uczestniczących we wszystkich biegach odbywających się w ramach DOZ Maratonu. Będzie można je odbierać w godzinach otwarcia biura zawodów. 

Sobota to pierwszy dzień sportowej rywalizacji. W ramach Pelavo Kids Run, o nagrody powalczą najmłodsi uczestnicy. Zawody rozpoczną się od godziny 12:00, a odbędą się na Stadionie Miejskim. 

Jedną z sobotnich atrakcji będzie Pasta Party, zorganizowana na płycie Atlas Areny w godzinach 14:00-18:00. Zaś na godzinę 17:00 przewidziana została prezentacja elity sportowej DOZ Maratonu Łódź.  

Głównym punktem imprezy będzie bieg maratoński, który wystartuje w niedzielę o godzinie 9:00. Zawodnicy rozpoczną swoją rywalizacje w punkcie startowym, który zlokalizowany został przy alei Bandurskiego. Razem z maratończykami wyruszą osoby, które zdecydowały się powalczyć na dystansie 10 km w ramach Ibuprom Sport 10k Run. Organizatorzy przewidują, że pierwszy zawodnik biegnący w Ibuprom Sport 10k Run na mecie, znajdującej się na terenie Atlas Areny, pojawi się już około godziny 9:30, a najlepszy uczestnik DOZ Maratonu Łódź powinien ją przekroczyć kilkanaście minut po godzinie 11:00. 

Dekoracje zawodników rozpoczną się już od godziny 10:00 i będą odbywać się kategoriami. Dokładne godziny przewidziane na dekoracje poszczególnych grup można znaleźć na oficjalnej stronie DOZ Maratonu Łódź, w zakładce program. 

O niezapomnianą atmosferę na całej trasie maratonu zadbają kibice, którzy utworzą 26 punktów kibicowania. Wśród nich będzie zarówno młodzież szkolna jak też pracownicy lokalnych firm. Dodatkową motywację do aktywnego dopingu zawodników stanowią z pewnością ogłoszone przez organizatora zawodów konkursy „Mistrz kibicowania” oraz „Firma na Maraton”. 

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź promowany jest hasłem Najgłośniejszy Maraton w Polsce. Na trasie biegu pojawi się bowiem 26 punktów z muzyką graną na żywo. Całość ponad 42 kilometrowego odcinka maratonu podzielona zostanie na 5 stref, a w ramach każdej z nich zagrają zespoły reprezentujące różne style muzyczne. Będzie można posłuchać przedstawicieli muzyki klubowej i disco, rock’n’rool, jazzu i muzyki ludowej, popu oraz muzyki świata. O wybór muzyków i wysoki poziom imprezy zadbał Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, który w tym roku dołączył do grona organizatorów, obejmując funkcję dyrektora artystycznego DOZ Maratonu Łódź. 

Uczestnikom zawodów życzymy pozytywnych wrażeń na trasie i powodzenia w sportowej rywalizacji, a przede wszystkim osiągnięcia wymarzonych wyników. Zaś wszystkich pozostałych zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz żywiołowego dopingu, który pomoże zawodnikom przezwyciężyć chwile słabości, pojawiające się podczas biegu. 

Żródło: http://www.lodzmaraton.pl

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

 • Ptasia grypa powraca

  W ostatnim czasie pojawiły się informacje o zlokalizowanych na terenie Polski nowych ogniskach ptasiej grypy. Z epidemią tej choroby mieliśmy już do czynienia w 2007 roku, kiedy zaobserwowano występowanie wirusa o podtypie H5N1. Obecnie mówi się o podtypie H5N8, który jak wynika z przeprowadzonych badań, jest obojętny dla człowieka.

 • Najgłośniejszy Maraton w Polsce - DOZ Maraton Łódź

  W weekend 21-23 kwietnia łódzkimi ulicami przebiegną uczestnicy siódmej edycji DOZ Maratonu Łódź. Tegoroczna impreza promowana jest hasłem „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadba Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, który został dyrektorem artystycznym maratonu.

 • Polski akcelerator pomoże w walce z rakiem

  Polscy inżynierowie, w ramach projektu INTRA-DOCE, zbudowali medyczny akcelerator IntraLine, który ma zostać wykorzystany do radioterapii śródoperacyjnej. Został on zaprezentowany na konferencji, która odbyła się w marcu w ośrodku Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Niewątpliwymi zaletami aparatu do śródoperacyjnego naświetlania guza jest precyzja i szybkość wiązki elektronów, zredukowanie do minimum promieniowania rozproszonego, szkodliwego dla pacjenta, oraz łatwość obsługi i mobilność urządzenia.

 • Najgłośniejszy Maraton w Polsce przebiegł ulicami Łodzi

  2:14:19 dokładnie tyle czasu potrzebował najlepszy zawodnik DOZ Maratonu Łódź na pokonanie dystansu 42,195 km. Zwycięzcą tegorocznego maratonu został Kenijczyk, Samson Barmao. Wśród pań triumfowała Algierka, Kenza Dahmani, która ukończyła bieg z czasem 2.33:21. Do mety, mieszczącej się na płycie Atlas Areny, udało się dobiec blisko 1300 osobom.

 • Europejski Tydzień Świadomości Niepłodności

  6 listopada wystartowała kampania #40powodów, która związana jest z rozpoczynającym się drugim Europejskim Tygodniem Świadomości Niepłodności. Celem kampanii jest skierowanie uwagi społecznej na problem niepłodności, który dotyka coraz większą liczbę osób. Jej twórcą jest organizacja parasolowa, Fertility Europe.

 • RSV — objawy, przebieg, leczenie zakażenia wirusem RSV

  Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) to wirus nabłonka oddechowego, który należy do rodziny paramyksowirusów (łac. Paramyxoviridae). Jest głównym czynnikiem etiologicznym odpowiedzialnym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików u najmłodszych dzieci.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij