×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Plan na aktywny weekend - DOZ Maraton Łódź

Weekend 21-23 kwietnia przyniesie mieszkańcom Łodzi moc sportowych atrakcji. A wszystko to za sprawą siódmej edycji DOZ Maratonu Łódź, który promowany jest jako Najgłośniejszy Maraton w Polsce.

W piątek oraz w sobotę na terenie łódzkiej Atlas Areny odbędzie się Expo Run&Fun. Targi będzie można odwiedzić w piątek w godzinach 12:00-21:00 oraz w sobotę od godziny 9:00 do 18:00. To doskonałe miejsce, aby obejrzeć oraz kupić odzież i akcesoria sportowe z najnowszych kolekcji, czy profesjonalny sprzęt sportowy. Na targach pojawią się również stoiska z suplementami diety i kosmetykami przeznaczonymi dla sportowców. 

Tego dnia rozpocznie się także wydawanie pakietów startowych dla zawodników uczestniczących we wszystkich biegach odbywających się w ramach DOZ Maratonu. Będzie można je odbierać w godzinach otwarcia biura zawodów. 

Sobota to pierwszy dzień sportowej rywalizacji. W ramach Pelavo Kids Run, o nagrody powalczą najmłodsi uczestnicy. Zawody rozpoczną się od godziny 12:00, a odbędą się na Stadionie Miejskim. 

Jedną z sobotnich atrakcji będzie Pasta Party, zorganizowana na płycie Atlas Areny w godzinach 14:00-18:00. Zaś na godzinę 17:00 przewidziana została prezentacja elity sportowej DOZ Maratonu Łódź.  

Głównym punktem imprezy będzie bieg maratoński, który wystartuje w niedzielę o godzinie 9:00. Zawodnicy rozpoczną swoją rywalizacje w punkcie startowym, który zlokalizowany został przy alei Bandurskiego. Razem z maratończykami wyruszą osoby, które zdecydowały się powalczyć na dystansie 10 km w ramach Ibuprom Sport 10k Run. Organizatorzy przewidują, że pierwszy zawodnik biegnący w Ibuprom Sport 10k Run na mecie, znajdującej się na terenie Atlas Areny, pojawi się już około godziny 9:30, a najlepszy uczestnik DOZ Maratonu Łódź powinien ją przekroczyć kilkanaście minut po godzinie 11:00. 

Dekoracje zawodników rozpoczną się już od godziny 10:00 i będą odbywać się kategoriami. Dokładne godziny przewidziane na dekoracje poszczególnych grup można znaleźć na oficjalnej stronie DOZ Maratonu Łódź, w zakładce program. 

O niezapomnianą atmosferę na całej trasie maratonu zadbają kibice, którzy utworzą 26 punktów kibicowania. Wśród nich będzie zarówno młodzież szkolna jak też pracownicy lokalnych firm. Dodatkową motywację do aktywnego dopingu zawodników stanowią z pewnością ogłoszone przez organizatora zawodów konkursy „Mistrz kibicowania” oraz „Firma na Maraton”. 

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź promowany jest hasłem Najgłośniejszy Maraton w Polsce. Na trasie biegu pojawi się bowiem 26 punktów z muzyką graną na żywo. Całość ponad 42 kilometrowego odcinka maratonu podzielona zostanie na 5 stref, a w ramach każdej z nich zagrają zespoły reprezentujące różne style muzyczne. Będzie można posłuchać przedstawicieli muzyki klubowej i disco, rock’n’rool, jazzu i muzyki ludowej, popu oraz muzyki świata. O wybór muzyków i wysoki poziom imprezy zadbał Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, który w tym roku dołączył do grona organizatorów, obejmując funkcję dyrektora artystycznego DOZ Maratonu Łódź. 

Uczestnikom zawodów życzymy pozytywnych wrażeń na trasie i powodzenia w sportowej rywalizacji, a przede wszystkim osiągnięcia wymarzonych wyników. Zaś wszystkich pozostałych zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz żywiołowego dopingu, który pomoże zawodnikom przezwyciężyć chwile słabości, pojawiające się podczas biegu. 

Żródło: http://www.lodzmaraton.pl


Podziel się: