×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Włosi są najszczuplejsi w Europie

Według badań przeprowadzonych przez włoski instytut Coldiretti, Włosi są najszczuplejszym narodem w całej Europie. Tylko co 10. mieszkaniec tego kraju jest dotknięty otyłością.

Wśród mieszkańców Włoch powyżej piętnastego roku życia odnotowano najniższy w Europie odsetek ludzi otyłych lub z nadwagą. Jak się okazało, to nie Szwedzi są najszczuplejszym narodem, choć dotąd za taki uchodzili, głównie dzięki temu, że większość z nich jest wysportowana i należy do grona szczupłych i wysokich osób.

Włoscy rolnicy ze związku Coldiretti, którzy przeanalizowali dane statystyczne, uważają, że jest to zasługa zdrowej diety śródziemnomorskiej obfitującej w warzywa, owoce, oliwę i makaron. Ma na to wpływ także lampka wina, którą Włosi wypijają codziennie do posiłku.

Niestety, okazuje się, że młode pokolenie Włochów – poniżej 15 roku życia, popełnia liczne błędy w odżywianiu. Rodzice zaniedbują podawanie dzieciom owoców i warzyw. Już ponad jedna trzecia młodzieży Włoskiej zmaga się z otyłością. Ma na to wpływ spożywanie niezdrowych produktów.

Podczas tegorocznych targów Expo, które odbywały się w Mediolanie, szef instytutu Coldiretti – Robetro Moncalvo przytaczał badania, które udowadniają, że warzywa i owoce mają zbawienny wpływ nie tylko na sylwetkę i wagę, ale także są przepisem na dobre zdrowie i długowieczność.

Aby utrzymać dobre zdrowie i sylwetkę, instytut rolniczy Coldiretti, postanowił przeprowadzać we Włoskich szkołach prelekcje dotyczące tematyki zdrowego stylu życia i profitów z niego płynących. Młodym ludziom najłatwiej jest pracować nad sylwetką i wagą, dlatego zarówno w szkołach średnich, jak i wśród młodszych roczników, już od tego roku szkolnego będą przeprowadzane lekcje promujące zdrowe odżywianie.

Źródło: PAP/rynekzdrowia.pl


Podziel się: