×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Jakie zdanie o służbie zdrowia ma prezydent Duda?

Andrzej Duda dziś oficjalnie obejmie prezydencki urząd, co oznacza, że uzyska wpływ również na ustalenia w dziedzinie ochrony zdrowia. W kampanii wypowiadał się przede wszystkim w sprawie regulacji dotyczących in vitro, ale również w kwestii finansowania opieki oraz sytuacji pielęgniarek i lekarzy.

W czasie kampanii Andrzej Duda unikał jednoznacznych deklaracji w sprawie in vitro, jednak z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że nie jest zwolennikiem całkowitego zakazu korzystania z tej metody leczenia niepłodności. W rozmowie z Polską Agencją Prasową oznajmił, że w jego opinii dostęp do procedur in vitro jest potrzebny, jednak ich przebieg musi być właściwie nadzorowany i gwarantujący zachowanie ludzkiej godności.

Prezydent jest więc zwolennikiem kompromisu, którego nie gwarantuje obecna ustawa i zadeklarował, że ma zamiar dążyć do niego w  przyszłości.

Deklaracje na temat służby zdrowia padły również na Szczycie Zdrowia 2015, na którym Duda zapowiedział powstanie rady przy Kancelarii Prezydenta, która ma zająć się problemami systemu ochrony zdrowia. Deklarował również gotowość do pomocy w powiększeniu kadry lekarskiej i pielęgniarskiej, również poprzez wspieranie ich postulatów związanych ze zwiększaniem wynagrodzeń.

Źródło: rynekzdrowia.pl / PAP / medexpress.pl


Podziel się: