×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Marka ALE dołączyła do programu „Policz się z cukrzycą”

Marka ALE, polski producent odżywek i suplementów diety została nowym partnerem programu „Policz się z cukrzycą” realizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Programem zostały objęte energetyczne żele ALE Gel i ALE Thunder, a także napoje węglowodanowe ALE Race.

Jak wynika z ostatnich  szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba chorych na cukrzycę wynosi ponad 175 mln ludzi, w tym ponad 2 mln w Polsce. Celem programu „Policz się z cukrzycą” zainicjowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest przede wszystkim zwrócenie uwagi producentów produktów spożywczych na potrzeby diabetyków. Fundacja zachęca do umieszczania na opakowaniach artykułów pełnej informacji o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Dzięki takiej informacji osoby chore na cukrzyce będą miały możliwość wyliczenia dawki insuliny, jaką powinny przyjąć po posiłku.

Od momentu pojawienia się na rynku marka ALE zamieszcza na opakowaniach swoich produktów (żeli i płynów ALE Race) informację o wymiennikach węglowodanowych, dając tym samym wyraz zrozumienia i szacunku dla potrzeb diabetyków. Niebawem na opakowaniach pojawi się także logo programu „Policz się z cukrzycą”.

Osoby chore na cukrzyce mogą bez obaw sięgać po wszystkie produkty z oferty ALE. Odżywki i suplementy zawierają substancje aktywne, które wspierają organizm diabetyków, poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego, a także usprawniają przebieg procesów energetycznych.

Marka ALE została również partnerem kolejnego Biegu „Policz się z Cukrzycą”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 stycznia podczas 23. Finału WOŚP w Warszawie.

Szczegółowy opis działania produktów ALE z uwzględnieniem potrzeb diabetyków jest dostępny na stronie producenta.


Podziel się: