DIH Max - Diosminum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych: bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, żylaki kończyn dolnych, poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe. Objawowe leczenie żylaków odbytu (hemoroidów).

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę podczas posiłku. Jedynie w przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zaleca się okresowe podawanie większych dawek: po 1 tabletce 3 razy na dobę przez 4 dni, a przez kolejne 3 dni po 1 tabletce 2 razy na dobę, rano i wieczorem. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek podaje się podczas posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie oraz wysypka, świąd, pokrzywka. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek DIH Max może być stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiet karmiących, dlatego zaleca się unikanie karmienia piersią w okresie jego przyjmowania.