DiosMAX, 1000 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

diosmina, tabletka, hemoroidy, obrzęk, żylaki

45,39 zł
Cena za szt.: 0,76 zł
Sprawdź warianty
30 szt.
25,59 zł
0,85 zł / szt.
60 szt.
45,39 zł
0,76 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DIOSMAX

Podmiot odpowiedzialny

OLIMP Laboratories Sp. z o.o.
Pustynia 84 F
39-200 Dębica

Producent

OLIMP LABORATORIES
Nagawczyna 109 c
Dębica

Opis

DiosMax to produkt leczniczy zawierający diosminę, która wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne i może być stosowana w uczuciu "ciężkich nóg" i wspomagająco w leczeniu hemoroidów.

Skład

Substancją czynną leku jest diosmina (Diosminum).

1 tabletka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka opadry II clear: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego. Lek przyjmuje się podczas posiłku.

Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych.

Leczenie objawów przewlekłej niewydolności żylnej: 1 tabletka raz na dobę. Lek należy stosować kilka tygodni. Jeśli brak poprawy po 5 tygodniach stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza.

Leczenie zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 3 tabletki na dobę przez pierwsze 4 dni, kolejno 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni.

Działanie

DiosMax zawiera w swoim składzie diosminę, która wpływa na napięcie żylne (zwiększa je) i działa ochronnie na naczynia. Diosmina zmniejsza zastój żylny i rozszerzalność żył. W odniesieniu do drobnych naczyń krwionośnych (włośniczek) - zwiększa ich opór.

Wskazania

Lek DiosMAX jest wskazany do leczenia objawowego w przypadku przewlekłej niewydolności krążenia żylnego z towarzyszącym: uczuciem ciężkości nóg, bólem nóg, nocnymi kurczami nóg. Jest również wskazany do leczenia objawowego w nasilonych dolegliwościach żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którykolwiek składnik produktu leczniczego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (mogą wystąpić u 1 do 10 osób na 10 000): dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zaparcia), bóle i zawroty głowy. W pojedynczych przypadkach na początku leczenia (przez pierwsze 4 dni) może wystąpić świąd lub pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie leku w przypadku zaostrzenia stanu żylaków odbytu powinno być krótkotrwałe i jest to leczenie objawowe. Stosowanie tego leku nie wyklucza konieczności stosowania innych leków doodbytniczych.
  • W przypadku zaburzonego krążenia żylnego w nogach należy wziąć pod uwagę zmianę trybu życia: unikanie ekspozycji słonecznej i przebywania w pozycji stojącej dłuższy czas, kontrolę wagi, noszenie specjalnych pończoch.
  • W przypadku pogorszenia się objawów zaburzonego przepływu żylnego - stan zapalny skóry, stan zapalny żył, stwardnienie tkanki podskórnej, silny ból, owrzodzenia skóry - należy skonsultować się z lekarzem.
  • Lek jest nieskuteczny w przypadku obrzęków spowodowanych chorobami serca, nerek lub wątroby.
  • Lek zawiera laktozę - w przypadku stwierdzonej nietolerancji, stosowanie leku skonsultować z lekarzem.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

DiosMax może wchodzić w interakcje z: metronidazolem (lek przeciwbakteryjny), diklofenakiem (lek przeciwzapalny, przeciwbólowy), fejsofenadyną (lek przeciwalegiczny), karbamzepiną (lek przeciwpadaczkowy).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletkę należy połknąć i popić odpowiednią ilością wody. Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Genisteina to związek chemiczny z grupy izoflawonów, należący do klasy fitoestrogenów, czyli substancji roślinnych o działaniu podobnym do estrogenów. Genisteina występuje naturalnie w roślinach strączkowych, takich jak soja, groch, fasola czy ciecierzyca, oraz w niektórych innych roślinach, np. w czerwonej koniczynie. Wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, może też oddziaływać na poziom hormonów płciowych i korzystnie wpływać na układ krążenia. Ponadto badania sugerują, że genisteina może mieć działanie przeciwnowotworowe, zwłaszcza w przypadku raka piersi, prostaty i jelita grubego, jednak potrzebne są dalsze badania w celu potwierdzenia tych wyników.

  • Opuchnięte kostki to powszechny problem, który może dotyczyć zarówno seniorów, jak i osoby młodsze – kobiety w ciąży, osoby mające siedzącą pracę czy często podróżujące. Opuchlizna kostek może mieć błahą przyczynę, wtedy wystarczą domowe sposoby, aby się ich pozbyć, ale może również być objawem poważnych schorzeń.

  • Żylaki, czyli znaczne poszerzenie naczyń krwionośnych, najczęściej pojawiają się na kończynach dolnych. U części pacjentów stanowią one jedynie problem kosmetyczny, jednak mogą również powodować szereg nieprzyjemnych objawów i wymagać leczenia. Istnieje kilka metod walki z żylakami nóg. W jakich sytuacjach stosuje się leczenie zachowawcze żylaków, a kiedy konieczna jest interwencja chirurgiczna?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij