Pyralgina Termo Hot - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sproszkowane żelazo
woda
sól
węgiel aktywowany
wermikulit
Postać plastry
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie miejscowo rozgrzewające

Wskazania:

Plastry rozgrzewające przynoszące ulgę w bólach: pleców, ramion, krzyża, szyi, bólach reumatycznych.

Dawkowanie:

Miejscowo. Plaster należy stosować na czystą, suchą i odtłuszczoną skórę, w miejscu bólu. Ostrożnie otworzyć opakowanie plastra, rozrywając folię w zaznaczonym, naciętym miejscu. Wyjąc plaster z foliowego opakowania. Usunąć taśmę ochronną plastra, która znajduje się po stronie zawierającej środek klejący. Jeśli jest to konieczne, kolejny plaster można przykleić w tym samym miejscu dopiero po 24 godzinach.   Uwaga! Pyralgina Termo Hot to plaster jednorazowy, do stosowania wyłącznie zewnętrznego na skórę lub odzież bezpośrednio przylegającą do ciała (w przypadku, kiedy odczuwana temperatura jest zbyt wysoka).   Uwaga! Nie wolno stosować plastra podczas snu. Nie stosować na skórę podrażnioną, uszkodzoną, po zastrzykach, a także podczas kąpieli. Nie stosować bezpośrednio po urazie. Nie stosować podczas równoczesnego miejscowego stosowania na skórę różnego rodzaju produktów leczniczych lub równocześnie z innymi źródłami ciepła. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników plastra, zaburzenia krążenia, cukrzycę, zapalenie stawów, choroby skóry.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania plastrów Pyralgina Termo Hot należy skonsultować z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.