Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający, 1 szt.

plaster, ból, reumatyzm

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

4,19 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Opis

Wyrób medyczny Pyralgina Termo Hot to silnie rozgrzewający plaster przynoszący ulgę w bólach pleców, szyi, ramion, krzyża, a także w bólach reumatycznych. 

Skład

 Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 1 plaster o wymiarach 13 x 9,5 cm. 

Działanie

Po otwarciu opakowania sproszkowane żelazo zaczyna się powoli utleniać, co powoduje wydzielenie ciepła (reakcja egzotermiczna). Pyralgina Termo Hot wykazuje skuteczność działania do 14 godzin, jednak optymalny efekt rozgrzewający trwa do 12 godzin.

Wskazania

Produkt wskazany jest do naturalnego rozluźnia głębokich partii mięśni, dzięki czemu przynosi ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Ostrożnie otwórz opakowanie z plastrem.
  2. Zdejmij taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą i plaster w miejsce bólu. Produkt przykleić można na czystą, suchą skórę lub na bawełnianą bieliznę bezpośrednio przylegającą do ciała. 
  3. Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do dała lub na suchą i czystą skórę.
  4. Produkt stopniowo będzie się rozgrzewał, aż do uzyskania temperatury około 50°C. 

Stosowanie produktu

Długość stosowania plastra należy dobrać indywidualne w zależności od potrzeb, kolejny plaster w tym samym miejscu nakleić można dopiero po upływie 24 godzin. 
Wyrób można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi, jednak w ty przypadku plaster należy stosować wyłącznie na bawełnianą bieliznę. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy wywierać dużego nacisku na plaster. 
Nie stosować podczas kąpieli, w trakcie snu, na podrażnioną lub uszkodzoną skórę, w miejscach po zastrzyku lub w miejscach szczególnie wrażliwych (np. pachwiny, okolice dołów pachowych i pachwin). 
U pacjentów starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych, którzy nie mogą sobie sami usunąć plastra, produkt należy stosować pod kontrolą. 
Nie stosować u osób które nie są w stanie odczuwać ciepła, u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry, w miejscach bezpośrednio po urazie lub tam, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele). 
Nie należy przecinać i rozdzierać plastra.

Uwagi i środki ostrożności

Nieprawidłowe stosowanie plastra może doprowadzić do uszkodzenia skóry. 
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia krążenia (zwłaszcza u osób przyjmujących leki rozszerzające naczynia obwodowe), cukrzyca, zapalenie stawów, choroby skóry lub ciąża, przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. 
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem jeśli doszło do połknięcia lub kontakty zawartości plastra ze skórą, bądź oczami. 
W przypadku odczuwania zbyt silnego ciepła, pieczenia, bólu w miejscu aplikacji wyrobu lub jeśli doszło do podrażnienia skóry, plaster należy natychmiast usunąć. 
Produkt jednorazowy - po zużyciu należy go wyrzucić. 
Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu, w temperaturze pokojowej. 

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • W listopadzie 2023 roku sąd na Florydzie w Stanach Zjednoczonych wydał decyzję nakazującą szpitalowi Johns Hopkins All Children’s zapłatę 221 mln dolarów odszkodowania rodzinie Mai Kowalskiej. Gdy dziewczynka miała 10 lat, jej rodzicom odebrano prawa rodzicielskie po uznaniu, że znęcają się nad córką. Maya zmagała się z niezwykle silnym bólem i wymagała podawania ketaminy – substancji należącej do grupy środków psychodysleptycznych. Medycy nie uwierzyli opiekunom, że Maya cierpi na zespół wieloobjawowego bólu miejscowego (CRPS) i skierowali sprawę do odpowiednich służb. Zrozpaczona matka dziewczyny popełniła samobójstwo. Czym jest wspomniana choroba? Jakie są przyczyny i objawy CRPS? Jak leczy się zespół wieloobjawowego bólu miejscowego?

  • Bakteryjne zapalenie stawów to, jak sama nazwa wskazuje, infekcja stawu, która jest wywoływana przez bakterie. Może powodować obrzęk, ból, gorączkę i ograniczenie ruchomości stawu. Diagnozowanie tego stanu wymaga wykonania badań laboratoryjnych, takich jak próbka płynu stawowego czy badanie mikrobiologiczne. Leczenie obejmuje antybiotykoterapię i może wymagać hospitalizacji. W ciężkich przypadkach może być także konieczne chirurgiczne usunięcie zainfekowanego stawu.

  • Angina brzuszna (niedokrwienie jelit) to zespół objawów, które pojawiają się, gdy dochodzi do spadku przepływu krwi do jamy brzusznej spowodowanego zablokowaniem jednej z tętnic ją zaopatrujących. Charakteryzuje się silnymi bólami brzucha, a także utratą wagi, wyniszczeniem i zmęczeniem. Angina brzuszna może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak miażdżyca lub zagrażające życiu rozwarstwienie aorty. Ze względu na niespecyficzne objawy lekarz może mieć trudności z szybkim postawieniem odpowiedniej diagnozy. Czym jest angina brzuszna? Jak ją zdiagnozować?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij