Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający, 1 szt.

plaster, ból, reumatyzm

3.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Opis

Wyrób medyczny Pyralgina Termo Hot to silnie rozgrzewający plaster przynoszący ulgę w bólach pleców, szyi, ramion, krzyża, a także w bólach reumatycznych. 

Skład

 Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 1 plaster o wymiarach 13 x 9,5 cm. 

Działanie

Po otwarciu opakowania sproszkowane żelazo zaczyna się powoli utleniać, co powoduje wydzielenie ciepła (reakcja egzotermiczna). Pyralgina Termo Hot wykazuje skuteczność działania do 14 godzin, jednak optymalny efekt rozgrzewający trwa do 12 godzin.

Wskazania

Produkt wskazany jest do naturalnego rozluźnia głębokich partii mięśni, dzięki czemu przynosi ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Ostrożnie otwórz opakowanie z plastrem.
  2. Zdejmij taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą i plaster w miejsce bólu. Produkt przykleić można na czystą, suchą skórę lub na bawełnianą bieliznę bezpośrednio przylegającą do ciała. 
  3. Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do dała lub na suchą i czystą skórę.
  4. Produkt stopniowo będzie się rozgrzewał, aż do uzyskania temperatury około 50°C. 

Stosowanie produktu

Długość stosowania plastra należy dobrać indywidualne w zależności od potrzeb, kolejny plaster w tym samym miejscu nakleić można dopiero po upływie 24 godzin. 
Wyrób można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi, jednak w ty przypadku plaster należy stosować wyłącznie na bawełnianą bieliznę. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy wywierać dużego nacisku na plaster. 
Nie stosować podczas kąpieli, w trakcie snu, na podrażnioną lub uszkodzoną skórę, w miejscach po zastrzyku lub w miejscach szczególnie wrażliwych (np. pachwiny, okolice dołów pachowych i pachwin). 
U pacjentów starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych, którzy nie mogą sobie sami usunąć plastra, produkt należy stosować pod kontrolą. 
Nie stosować u osób które nie są w stanie odczuwać ciepła, u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry, w miejscach bezpośrednio po urazie lub tam, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele). 
Nie należy przecinać i rozdzierać plastra.

Uwagi i środki ostrożności

Nieprawidłowe stosowanie plastra może doprowadzić do uszkodzenia skóry. 
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia krążenia (zwłaszcza u osób przyjmujących leki rozszerzające naczynia obwodowe), cukrzyca, zapalenie stawów, choroby skóry lub ciąża, przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. 
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem jeśli doszło do połknięcia lub kontakty zawartości plastra ze skórą, bądź oczami. 
W przypadku odczuwania zbyt silnego ciepła, pieczenia, bólu w miejscu aplikacji wyrobu lub jeśli doszło do podrażnienia skóry, plaster należy natychmiast usunąć. 
Produkt jednorazowy - po zużyciu należy go wyrzucić. 
Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu, w temperaturze pokojowej. 

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Na ból kręgosłupa lędźwiowego przynajmniej raz w życiu uskarża się prawie każdy człowiek. Niestety zwykle tego typu dolegliwości odczuwane są znacznie częściej. Odcinek lędźwiowy to bolesne miejsce głównie u ludzi dorosłych, choć czasami ból mogą też odczuwać dzieci – jest on uporczywy, potrafi naprawdę uprzykrzyć życie i uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Niekiedy jest tak silny, że powoduje fizyczne unieruchomienie pacjenta, czasami nawet na dłuższy czas.

  • Fonoforeza jest jednym z zabiegów powszechnie wykorzystywanych w fizykoterapii. Ze względu na bardzo szerokie możliwości zastosowania cieszy się on dużą popularnością. Pacjenci niejednokrotnie opisują pozytywne rezultaty, szczególnie jeśli chodzi o łagodzenie bólu przewlekłego.

  • W czasopiśmie BMJ Open opublikowano artykuł przeglądowy oparty na ocenie pięciu badań klinicznych, których autorzy sugerują, że stosowanie technik osteopatycznych może zmniejszać intensywność bólów głowy i poprawiać stan funkcjonalny u osób cierpiących z powodu migren.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij