×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Doppelherz Energovital Tonik K - Preparat złożony - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

(Preparat zawiera większe dawki substancji czynnych niż w preparacie Doppelherz Energovital Tonik).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli stosować 20 ml, 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni.

 

Uwaga! Preparat zawiera alkohol.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, chorobę alkoholową, padaczkę, uszkodzenia mózgu, dziedziczną nietolerancję fruktozy lub zaburzenia wchłaniania glukozo-galaktozy.

 

Gdy stosujesz leki o działaniu uspokajającym. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z innymi preparatami o działaniu uspokajającym.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią z uwagi na brak odpowiednich badań w tym zakresie.

Skutki uboczne

Niekiedy łagodnie objawy ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolka jelitowa). Reakcje nadwrażliwości.

 

Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przed prowadzeniem pojazdu.