Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 1000 ml
Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 1000 ml
38.99 zł

Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 1000 ml

Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 1000 ml
38.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Skład

Substancje czynne (zawarte w pojedynczej dawce, 20 ml płynu):

 • Crataegi fructus  extractum fluidum (wyciąg płynny z owoców głogu; 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 50% m/m etanol) - 400 mg
 • Crataegi fructus  extractum fluidum (wyciąg płynny z owoców głogu; 100% wyciąg natywny DER 1:2; ekstrahent: 60% V/V etanol) - 220 mg
 • Melissae folii extractum fluidum (wyciąg płynny z liści melisy; 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 30% m/m etanol) - 100 mg
 • Rosmarini folii extractum fluidum (wyciąg płynny z liści rozmarynu; 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 19% V/V etanol) - 100 mg
 • Valerianae radicis  extractum fluidum (wyciąg płynny z korzenia kozłka lekarskiego); 100% wyciąg natywny DER 1:1; ekstrahent: 40% m/m etanol)  - 100 mg

Substancje pomocnicze: miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel (E 150a), wino słodkie.
Zawiera 17% obj. alkoholu.

Dawkowanie

W przypadku braku ustalonej przyczyny dolegliwości (diagnozy lekarskiej) – nie stosować dłużej niż 2 tygodnie.
Jeśli po 2 tygodniach stosowania objawy nie ustąpią lub się nasilą - należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Dorośli: stosować doustnie po 20 ml Doppelherz Energovital Tonik 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem.

Działanie

Doppelherz Energovital Tonik K zawiera - jako substancje czynne - wyciągi płynne: z owoców głogu, liści melisy, liści rozmarynu i korzenia kozłka lekarskiego (potocznie: waleriany).

 • Zioła na wzmocnienie serca i nerwów
 • Mocne wyciągi ziół leczniczych
 • K = Kraft (mocny) i  Kraut (ziołowy)
 • Doskonały smak

Działanie:

 • Wyciąg z głogu zwiększa wydolność serca.
 • Wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe.
 • Wyciągi z waleriany i melisy działają uspokajająco i tonizująco na serce i układ nerwowy.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.  

Wskazania

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynności serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (lub nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.  
Nie za­le­ca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, padaczką, u osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz Energovital Tonik K.
Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń kozłka lekarskiego może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku pojawienia się bólu w rejonie serca, promieniującego do ramion, szyi lub nadbrzusza albo w razie pojawienia się zaburzeń oddychania należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Lek zawiera 17% obj. alkoholu; dawka leku (20 ml) zawiera 2,8 g alkoholu, co odpowiada 70 ml piwa (5% obj.) lub 30 ml wina (12 % obj.)
Dawka dobowa (60–80 ml) odpowiada 1–1,4 ww (wymien­ników węglowo­danowych). W przypadku stwierdzonej nietolerancji na jakiekolwiek cukry, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.
Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych ostatnio lub obecnie lekach, również tych, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci i młodzieży (do 18 roku życia).

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Nie należy przyjmować leku przed prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Producent

QUEISSER
Schleswiger Str. 74
Flensburg
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Doppelherz Energovital Tonik K - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z liścia melisy wyciąg płynny z owoców głogu wyciąg płynny z liści rozmarynu wyciąg płynny z korzenia waleriany

Postać:

płyn

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

łagodnie uspokajająco korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy

Wskazania:

Jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego. (Preparat zawiera większe dawki substancji czynnych niż w preparacie Doppelherz Energovital Tonik).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli stosować 20 ml, 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy łagodnie objawy ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolka jelitowa). Reakcje nadwrażliwości.   Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przed prowadzeniem pojazdu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, chorobę alkoholową, padaczkę, uszkodzenia mózgu, dziedziczną nietolerancję fruktozy lub zaburzenia wchłaniania glukozo-galaktozy.   Gdy stosujesz leki o działaniu uspokajającym. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z innymi preparatami o działaniu uspokajającym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią z uwagi na brak odpowiednich badań w tym zakresie.