Paracetamol (czopki doodbytnicze) - Paracetamolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład paracetamol
Postać czopki doodbytnicze
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Pediatria
Medycyna rodzinna
Działanie przeciwgorączkowe
przeciwbólowe
Zamów w doz.pl Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki, (dla niemowląt), 10 szt.

Wskazania:

Ból głowy, zębów, bóle stawowe, nerwobóle. Gorączka

Dawkowanie:

Doodbytniczo. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia stosować po konsultacji z lekarzem. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci. Czopki zawierające 50 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - 1-2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Czopki zawierające 125 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - czopek jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Dzieci o masie 25-35 kg - 2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 8 czopków na dobę. Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Czopki zawierające 500 mg paracetamolu. Dorośli: 1 czopek 2-3 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo- 1-2 czopki.

Możliwe skutki uboczne:

Pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, choroby nerek i/lub wątroby, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe (inhibitory MAO), leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale,  jedynie w przypadku konieczności.